​Debiut cyklu Łaciate Mazury MTB w Nowym Mieście Lubawskim: Trasa pełna wyzwań i pięknych widoków

W minioną niedzielę, 15 września, Nowe Miasto Lubawskie po raz pierwszy stało się areną zmagań w cyklu Łaciate Mazury MTB, przyciągając zawodników z całego regionu. Choć prognozy pogody zapowiadały deszcz i kapryśne warunki, ostatecznie aura ustabilizowała się, umożliwiając kolarzom rywalizację na wysokim poziomie.

Malownicza trasa w dolinie Drwęcy zyskała uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Nowe Miasto Lubawskie, choć dotąd rzadko gościło tego typu wydarzenia, zachwyciło uczestników swoim naturalnym pięknem i zróżnicowanym terenem. Strome podjazdy, szybkie zjazdy i techniczne odcinki leśne tworzyły idealne warunki do intensywnej rywalizacji. Nie zabrakło także momentów, gdy można było podziwiać malownicze panoramy – prawdziwa gratka dla miłośników MTB.

Zacięta rywalizacja w kategorii PRO

Wyścig główny na dystansie PRO, w kategorii Open Mężczyzn, zdominował Paweł Kowalkowski z Fittingbike.pl, który zdołał pokonać trudne technicznie odcinki w czasie 02:17:06. Drugie miejsce zajął Kacper Danielewski (AUTO LAND) z wynikiem 02:22:29, a trzecie przypadło Mariuszowi Kowalkowskiemu, również z AUTO LAND, który ukończył wyścig z czasem 02:22:50. Kibice byli świadkami niezwykle wyrównanej walki o miejsca na podium, zwłaszcza w ostatnich minutach wyścigu, co dodało emocji całemu wydarzeniu.

Expert i Hobby – walka na trasie i z warunkami

Dystans Expert, mimo wymagających odcinków i zmiennych warunków pogodowych, stał się miejscem zaciętej rywalizacji. W kategorii Open Mężczyzn zwyciężył Dawid Pac z CSS Kurpie z czasem 01:39:32, wyprzedzając Wojciecha Damięckiego (Szprycha Giżycko) o zaledwie 18 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Marchlewski z AUTO LAND, kończąc wyścig z czasem 01:40:43. W kategorii Open Kobiet triumfowała Kornelija Kertenyte z RealBean.eu, która ukończyła trasę w czasie 01:53:24, zostawiając rywalki za sobą. Drugie miejsce zajęła Anna Kruszyńska z AUTO LAND (02:02:36), a trzecia była Regina Kasprzycka (AUTO LAND) z czasem 02:11:12. W kategorii Hobby na dystansie Open Mężczyzn najlepiej poradził sobie Miłosz Serowik z CSS Kurpie, osiągając czas 00:57:51. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Rawdanowicz z Ostróda Sport Team (00:57:52), a trzeci był Jakub Zera (CSS Kurpie) z wynikiem 00:58:45. Wśród kobiet na dystansie Hobby triumfowała Anna Chrzanowska z Warmia Aktywnie, z czasem 01:12:50. Na podium stanęły również Natalia Chrostek (Kurpie Team) – 01:13:48 oraz Monika Habant z Ostróda Sport Team – 01:19:00.

Nowe Miasto Lubawskie – idealna lokalizacja na rowerowe wyzwania

Nowe Miasto Lubawskie okazało się znakomitą lokalizacją do organizacji tego typu wyścigów. Zróżnicowana trasa, przebiegająca przez leśne ścieżki, otwarte przestrzenie i pagórkowaty teren, stanowiła nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych zawodników. Nowe Miasto Lubawskie z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom cyklu Łaciate Mazury MTB, a my już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji w tym malowniczym regionie!

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.