​Podsumowanie wyścigów "Biskupieckie Koło Dadaju"

W ostatni dzień wakacji, 1 września 2024 roku, w Biskupcu odbyła się kolejna edycja wyścigów z serii "Łaciate Mazury MTB". Na starcie stanęło aż 330 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach na trasach pełnych wyzwań, przy wspaniałej, słonecznej pogodzie.

Największe emocje wzbudziła kategoria Pro, gdzie zawodnicy walczyli na pełnym dystansie. Na mecie triumfował Mateusz Maleszka (7R Rowmix Team p/b 72D) z czasem 03:06:11, wyprzedzając Arkadiusza Jusińskiego (EVANLITE) zaledwie o 12 sekund. Trzeci na mecie zameldował się Łukasz Gukiewicz (3Gravity Bike Team) z czasem 03:07:41. Rywalizacja w tej kategorii była niezwykle zacięta, a różnice w czasach bardzo niewielkie, co świadczy o wysokim poziomie sportowym zawodów.

W kategorii Expert, wśród mężczyzn, bezkonkurencyjni okazali się ponownie zawodnicy teamu Szprycha Giżycko. Wojciech Damięcki wygrał z czasem 03:13:11, tuż za nim, zaledwie sekundę później, na mecie pojawił się jego kolega z zespołu, Łukasz Gorbacz. Trzecie miejsce zajął Dawid Pac (CSS Kurpie), finiszując 7 sekund za liderem.

W rywalizacji kobiet w tej kategorii zwyciężyła Małgorzata Jakubowska (AUTO LAND) z czasem 03:52:04, wyprzedzając Annę Kruszyńską z tego samego zespołu o niemal 7 minut. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Salik (MLEKPOL TEAM) z czasem 04:04:11.

W kategorii Hobby, wśród mężczyzn, rywalizacja zakończyła się remisem. Sebastian Szumski (MTB EŁK- PROSTKI) i Maksymilian Wierzbicki (MTB EŁK- PROSTKI) przekroczyli linię mety z tym samym czasem 01:35:21. Trzeci na mecie był Miłosz Serowik (CSS Kurpie) z czasem 01:35:50.

Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Chrostek (Kurpie Team) z czasem 01:57:54, minimalnie wyprzedzając Annę Chrzanowską (Warmia Aktywnie). Trzecie miejsce zajęła Maja Kataszenko (MTB EŁK- PROSTKI) z czasem 02:04:10.

Kategoria Fun, charakteryzująca się najkrótszym dystansem, również dostarczyła wielu emocji. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Cezary Romanowski (Bialoblocki Team Ełk) z czasem 00:19:03, pokonując Bartosza Sikorskiego (Nalepiamy.pl) o ułamki sekundy. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Zworski (Ostróda Sport Team) z czasem 00:19:05.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marzena Wójcik (TK Masters Giżycko) z czasem 00:24:15, wyprzedzając Zofię Choromańską (LKS MAZOWSZE TERESIN) oraz Elżbietę Zerę (Kurpie Team).

Zawody w Biskupcu przyniosły wiele sportowych emocji i pięknych chwil dla uczestników oraz kibiców. Na trasach rywalizowały dzieci młodzież w ramach Łaciate Junior – Liga Szkółek Kolarskich oraz w miasteczku sportowym najmłodsze pociechy w ramach Cariboo Kids Race.

Zawody w Biskupcu przyniosły wiele sportowych emocji i pięknych chwil zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Oprócz głównych wyścigów, na trasach rywalizowały również dzieci i młodzież w ramach Łaciate Junior – Liga Szkółek Kolarskich, co dodatkowo podkreśliło rodzinny charakter wydarzenia. W miasteczku sportowym najmłodsze pociechy mogły spróbować swoich sił w wyścigach Cariboo Kids Race, dostarczając radości zarówno sobie, jak i swoim rodzicom. To wydarzenie stało się prawdziwym świętem sportu, łączącym pasję do kolarstwa z doskonałą zabawą dla całych rodzin.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.