​LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie

Gmina Perlejewo na Podlasiu na początek wakacji! Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w nadbużańskim klimacie. Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon prowadzony przez Grzegorza Wajsa przyjechał do Perlejewa szósty raz i zmierzył się z ekstremalną gorączką. Amatorzy na rowerach górskich rywalizowali przy 40-stopniowym upale. Mimo żaru lejącego się z nieba na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem zameldowało się 250 miłośników dwóch kółek.

- Gmina Perlejewo to wyjątkowa lokalizacja w naszym kalendarzu, bo jedyna w województwie podlaskim - mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Bardzo cenimy tu życzliwość mieszkańców i piękną, nadbużańską scenerię. Podlasie na rowerach górskich tym razem zdobywali prawdziwi twardziele. Jazda w tak potwornym upale jest sporym wyzwaniem, ale kolarze znów pokazali wyjątkowy charakter.

To był najdłuższy etap w LOTTO Poland Bike Marathon 2024. Na trasie MAX (63 km) najlepszy już trzeci raz z rzędu w tym roku był Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Wojciecha Dąbkowskiego (Logwin Poland) i Adama Nojszewskiego (Rosti MTB Team). Natomiast wśród kobiet jako jedyna ten dystans pokonała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team).

Trasa MINI (29 km) też należała do wyszkowskiej Cateny, która ustrzeliła dublet. Wygrał Wojciech Góralewski, przed Albertem Goszczyńskim, a na trzeciej pozycji finiszował Jakub Zagórski (Grupa ANG). W gronie kobiet zwyciężyła Barbara Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz), przed Katarzyną Skurą (MSR & Toyota Grupa Cygan) i Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Triumfował Hubert Bury (Triathlon Siedlce Club), przed Szymonem Mazurem i Franciszkiem Zakrzewskim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Sandrą Nygą (Serock). Swoje wyścigi Mini Cross w pobliżu Kolarskiego Miasteczka w Grannem miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był Mybike.pl, przed Grupą ANG oraz MSR & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył KK Catena Wyszków, przed Marceli-Rower.Biz i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Hot Wheels i Hornet Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Mireccy, przed Bralskimi i Klimkiewiczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Perlejewo został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Starosta Siemiatycki i Wójt Gminy Perlejewo. Partnerem strategicznym wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego.

Teraz czas na wakacje! Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci do rywalizacji 18 sierpnia, gdy po bardzo długiej przerwie zawita do podwarszawskiej Gminy Piaseczno. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl