​LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na Wyszków. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, szósty raz w historii zawitał do miasta nad Bugiem, ale pierwszy raz kolarskie miasteczko znalazło się na skraju Wyszkowa i Puszczy Kamienieckiej w Rybienku Leśnym. W zawodach wystartowało 500 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

- To była jazda w nadbużańskiej i prawdziwej puszczańskiej scenerii - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Amatorzy MTB zaraz po starcie w Rybienku Leśnym udali się na dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny i atrakcyjny, ale też techniczny, pofałdowany i pełen wymagających odcinków.

Na dystansie MAX (50 km) już piąty raz z rzędu w Wyszkowie zwyciężył Łukasz Góralewski. Lider KK Catena Wyszków wyprzedził Arkadiusza Jusińskiego (Evanlite) i kolegę klubowego Adriana Kuczyńskiego. Natomiast wśród kobiet pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon triumfowała Dominika Sadowska (Damovo Bike Team), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (33 km) najszybciej pokonał Patryk Białek, przed Albertem Goszczyńskim (obaj z KK Catena Wyszków) i Oliwierem Skoszkiewiczem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie kobiet wygrała Anna Rząsowska (RoweryDuda Team), finiszując przed Wilhelminą Macnar (Kamyk Radzymin MTB Team) i Katarzyną Skurą (MSR & Toyota Grupa Cygan).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Wygrał Tymoteusz Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Mikołajem Krasuskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Szymonem Mazurem (Warszawski Klub Kolarski), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Mościcka (UKK Huragan Wołomin), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Julią Mościcką (UKK Huragan Wołomin). Swoje wyścigi Mini Cross miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był KK Catena Wyszków, przed Rosti MTB Team i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał KK Catena Wyszków, przed Play Ciechanów Bike Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKS Kolarz Nadarzyn i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Bralskimi i Wyczółkowskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie, Szkołą Podstawową nr 3 w Wyszkowie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Wyszkowa i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Wyszków i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje nad Bugiem i kieruje się na Podlasie. Kolejne wyścigi w niedzielę 30 czerwca 2024 w Gminie Perlejewo. Start i meta w Grannem, przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl