​12 maja. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

To wyjątkowa kolarska lokalizacja! Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike Marathon gości od 2009 roku, czyli od samego początku cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. W niedzielę 12 maja 2024 amatorzy na rowerach górskich będą zdobywać Górę Kalwarię już szesnasty raz. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, na Skwerze Adama i Ewy w Górze Kalwarii, przy ul. Księdza Sajny.

- Góra Kalwaria to kolarska marka Poland Bike i szczególne miejsce w naszym cyklu - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa w Górze Kalwarii wiedzie w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały nad Wisłą. To teren dość pagórkowaty, gdzie zjazdy przeplatają się z podjazdami. A na koniec wyzwaniem będzie widowiskowy i wymagający finisz po historycznym bruku pod górę, przy gorącym dopingu kibiców.

Rywalizacja rozegra się na dystansach: MAX (53 km), MINI (34 km) oraz FAN (8,5 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki.

Uwaga, nowość! W Górze Kalwarii odbędzie się jednocześnie pierwszy etap zaliczany do klasyfikacji generalnej DECATHLON. To będzie seria pięciu wyścigów z kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon 2024 na dystansach MINI i MAX, organizowana przy współpracy z marką Decathlon. Zapraszamy!

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Góra Kalwaria, Skwer Adama i Ewy, ul. Księdza Sajny) – 11 maja (sobota) godz. 14.00-17.30 i 12 maja (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2020-2022) oraz II (2018-2019)

godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross 

godz. 11.15 - start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 15.00 - dekoracja dystansu MINI

godz. 15.30 - dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Góry Kalwarii i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto i Gmina Góra Kalwaria oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl