Lightweight wypuszcza limitowaną edycję kół Meilenstein Evo o wartości prawie 10 000 USD ozdobionych 23-karatowym złotem

Lightweight, niemiecki specjalista w dziedzinie włókien węglowych, najbardziej znany ze swoich wysokiej klasy kół, jest powszechnie uważany za sprzedawcę najdroższych kół szosowych w całym kolarstwie. Właśnie wypuścił nowy zestaw kołowy, który przenosi je na zupełnie nowy poziom. 

Nowy zestaw kołowy Lightweight Meilenstein Evo Signature Gold Edition jest ozdobiony 23-karatowym złotem płatkowym, wykorzystuje grafikę autorstwa domu projektowego Rie Sel design i będzie kosztował 7700 funtów / 9850 dolarów. Ciężko znaleźć wymyślić wielu zestawów kołowych, jeśli w ogóle, które kosztują więcej. 

Podobno zestaw kołowy jest hołdem dla założyciela Leightweight w roku 1984 Heinza Obermayera, a sama firma twierdzi, że złoty liść jest ukłonem w stronę zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w tym roku, a także zwycięstwa obecnego mistrza olimpijskiego w wyścigach szosowych Richarda Carapaza na kołach Lightweight na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Koła Obermayer Evo ważą 1230 gramów na parę. Są one produkowane ręcznie w Niemczech i wykorzystują lekką konstrukcję z włókna węglowego z piankowym rdzeniem obręczy i dwudziestoma szprychami z przodu iz tyłu. Lightweight twierdzi, że jego najbardziej wszechstronne koło nadaje się zarówno do jazdy po szutrze, jak i do użytku szosowego, dzięki solidnej konstrukcji, pomimo maksymalnej zalecanej szerokości opony 32 mm. Firma twierdzi, że wysoki stosunek sztywności do masy Meilenstein Evo zapewnia kontrolowane prowadzenie, precyzyjne hamowanie i szybkie przyspieszanie, a technologia bezdętkowa zwiększa komfort. Tylna piasta będzie kompatybilna z bębenkami Shimano, Campagnolo i SRAM. 

Zestaw kołowy Meilenstein Evo jest wyposażony w łożyska CeramicSpeed i jest ograniczony do 99 par na całym świecie. Lightweight twierdzi, że 33 pary trafią do Europy, 33 do Azji i Pacyfiku, a 33 zestawy zostaną przeznaczone dla obu Ameryk, więc jeśli zasobność Twojego portfela na to pozwala lepiej działaj szybko, jeśli chcesz sprawić sobie taką przyjemność w tym roku.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl