​RADZILI, JAK UDOSKONALIĆ MIĘDZYSEZONOWY TRENING

Podczas pierwszego w serii webinariów, Cezary Zamana wraz z gronem trenerów podpowiadali internautom, jak skomponować skuteczny pakiet ćwiczeń, pozwalający przygotować się na kolejny sezon rowerowych zmagań.

W czwartkowy wieczór, gdy już listopadowe ciemności uniemożliwiły jazdę w plenerze, Cezary Zamana wraz z ekipą Kolarz Klub wystartowali ze swoim jesienno-zimowym cyklem webinariów. Na pierwszy ogień poszedł temat treningów w międzysezonowym okresie. Temat zasadny, bo jak głosi stare kolarskie porzekadło, od sumienności przygotowań w tym czasie zależy w wielkiej mierze nasza wiosenna i letnia forma. Dlatego na wirtualną kolarską ławeczkę zaproszono szerokie grono ekspertów od przygotowania fizycznego: Jarosława Dolotę (trener ogólnorozwojowy), Jarka Bożenia (trener kolarstwa), Mateusza Rejcha (kolarz) oraz Adama Ostrowskiego (trener kolarstwa). Przez blisko godzinę wymieniali się oni swoim doświadczeniami oraz autorskimi metodami szkoleniowymi. Podkreślali, że w pracy nad poprawą ogólnej sprawności bardzo skuteczne są proste, ale poprawnie i starannie sposoby, ale wykonywane poprawie. Przysiady, pompki, martwy ciąg czy praca z kółkiem na brzuch pomogą w wypracowaniu ogólnej sprawności siłowej i zaktywizują kluczowe dla kolarzy mięśnie. To z kolei umożliwi przeprowadzenie treningu w bardziej wymagających  warunkach takich jak na przykład zjazd MTB. Zwracano też uwagę, że o ile trenażery robią dużo dobrego jeśli chodzi o kondycję, to warto przynajmniej raz w tygodniu wybrać się na przejażdżkę w teren, by zadbać o koordynację ruchową , a przede wszystkim zwiększyć swoją odporność. Niespodzianką dla uczestników webinarium było pojawienie się – na specjalne zaproszenie Cezarego Zamany - Wacława Skarula, pod którego skrzydłami polscy kolarze zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. „Formuła połączenia się w jednym czasie, wymuszona przez pandemię COVID-19, doświadczonych trenerów kolarskich, a także czat ze słuchaczami, pokazała, jak wielkie możliwość drzemią w naszym połączeniu on-line. Jego uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak w obecnych niepewnych czasach kolarze amatorzy mogą sobie radzić i pracować nad formą” – opowiada Cezary Zamana, pomysłodawca i organizator tego webinarium. Kolejny odcinek webinarium od duetu Cezary Zamana i Kolarz Klub już w czwartek 3 grudnia o godzinie 18.18. Transmisja na fan page’u Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Tematem przewodnim będą kolarskie kontuzje i sposoby na ich zapobieganie. Zaprezentowane zostaną także daty warsztatów rowerowych i zgrupowań kolarskich w ciepłych krajach, nad którymi wraz ze swoimi partnerami pracuje Cezary Zamana.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl