​Kwidzyn zaprasza na najdłuższy wyścig sezonu Milko Mazury MTB

W niedzielę 10 września Kwidzyn stanie się gospodarzem cyklu wyścigów na rowerach górskich, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Amatorzy MTB będą mogli zmierzyć się z wymagającym i najdłuższym dystansem sezonu, pełnym ścieżek typu singletrack, krętych zjazdów i podjazdów, które dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy zamku kapituły pomezańskiej. To największa atrakcja turystyczna Powiśla, która zachwyca swoją gotycką architekturą i bogatą historią. 

– W wyścigach może wystartować każdy, kto ma ochotę na sportową rywalizację i dobrą zabawę, bez względu na wiek – zapewnia Andrzej Krzysztofiak burmistrz Kwidzyna. 

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: PRO (100,5 km), EXPERT (73,3 km), HOBBY (40,4 km) oraz FUN (23 km), który jest propozycją dla początkujących kolarzy górskich i turystów odwiedzających Kwidzyn. Do udziału w wyścigach zapraszamy także miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun Bosch E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów odbędzie się na dystansie 73  km. 

Głównym atutem etapu jest mocno pagórkowaty teren z sumą przewyższeń około 500 m na okrążeniu, który sprawi, że każdy uczestnik poczuje dreszczyk emocji i satysfakcję z pokonania własnych słabości. 

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora do piątku 8 września lub w dniu wyścigów w biurze zawodów w wersji papierowej.

Wyścigi Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.

Na adeptów szkółek kolarskich czeka:

Łaciate Junior Race 1 - Skrzaty - 800 m

Łaciate Junior Race 2 - Bystrzaki - 4 km

Łaciate Junior Race 3 - Wentylki -  6 km

Łaciate Junior Race 4 - Żak / Żaczka-  8 km

Łaciate Junior Race 5 - Młodzik / Młodziczka - 10 km 

Na najmłodszych w wieku od 1,5 do 5 lat czekać będą jak zawsze wyścigi Łaciate Junior Strider Racing, które rozegrane będą o godz. 11.30 w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)

STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)

STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)

STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider. Na uczestników łaciate Junior Strider Racing czekać będą dodatkowe atrakcje . 

Kwidzyn to przedostatni tegoroczny etap mazurskiego cyklu. Zakończenie sezonu nastąpi w 17 września w Lidzbarku Warmińskim. 

Szczegółowy program wyścigów:

10:00 – start wyścigu PRO

10:10 – start wyścigu EXPERT

10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – start wyścigu E-Bike Race

12:00 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

12:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing

13:30 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

14:30 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN

14:35 – start wyścigu Żak/Żaczka

15:40 – start wyścigu Wentylki

16:10 – start wyścigu Bystrzaki

16:30 – start wyścigu Skrzaty

17:00– Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Wentylki/Żak/Żaczka/Bystrzaki/Skrzaty

Milko Mazury MTB Etap 8 - Arena XC Kwidzyn organizowany jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa przy współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyna.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl