​Zawody pumptrackowe dla dzieci w Istebnej

Już w niedzielę 17 września 2023 roku na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Istebnej odbędą się zawody rowerowe “Riders Lodge Pumptrack Race”. To okazja dla dzieci i młodzieży do zmierzenia się z rówieśnikami na profesjonalnym torze pumptrackowym, co z kolei jest gwarancją dobrze spędzonego czasu. 

Nadchodzące zawody to świetna okazja dla młodych pasjonatów rowerowych aktywności na rozwijanie sportowego doświadczenia i budowania drogi do wymarzonych celów. Każdy zawodnik i zawodniczka otrzyma w dniu imprezy pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Uczestnicy będą mieli szansę zawalczyć o puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, pokonując wyznaczoną dla nich trasę. 

Jazda po torze pumptrackowym jest niezwykle popularną dyscypliną w całej Polsce. Przyciąga coraz więcej osób swoją oryginalnością. To sport ogólnodostępny, który poprawia kondycję, koordynację oraz refleks. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom młodych osób zaangażowanych w niniejszą pasję odbędą się zawody ściśle do nich kierowane. Uczestnicy będą mogli walczyć w niedzielę 17 września od godziny 11:00 o jak najlepsze czasy w aż 7 kategoriach wiekowych - chłopców i dziewczynek w rocznikach od 2007 po wszystkie kolejne młodsze (szczegóły w Regulaminie). Aby wziąć udział w zawodach należy zapisać się poprzez link - https://www.race-timing.pl oraz uiścić opłatę startową w wysokości 30 złotych. Kolejność zgłoszeń ma decydujący wpływ, ponieważ limit uczestników w przypadku zmagań w Istebnej wyznaczono na 100 osób. 

Podczas wydarzenia obecna będzie znana influencerka oraz utytułowana zawodniczka Inka Januła, która 2 razy w trakcie swojej kariery zdobyła Mistrzostwo Polski w Downhillu. To również ważny element przedsięwzięcia, by młode osoby mogły czerpać inspirację od autorytetów. Wspieranie w drodze do marzeń to coś, czego potrzebuje każda młoda osoba. 

Tegoroczne zawody rowerowe “Riders Lodge Pumptrack Race” organizowane są przez Stowarzyszenie EcoSport z Bielska-Białej przy współpracy z Enduroprinceski w zakresie sportowym oraz tytularnym wsparciu firmy Riders Lodge. To już druga edycja w tym roku. Poprzednia odbyła się 27 sierpnia w Bielsku-Białej. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl