​Szosowy Klasyk – Złota Wstęga Kaczawy. Kolarska niedziela w Złotoryi

Najbliższa niedziela upłynie nam pod znakiem kolarstwa szosowego – przynajmniej jeśli chodzi o Złotoryję i drogi Gminy Złotoryja. Dolnośląski cykl VeloBank Via Dolny Śląsk zrobi przystanek właśnie tu, a kolarze z całej Polski będą mieli niepowtarzalną okazję do rywalizacji na pięknej i malowniczej trasie Szosowego Klasyka Złotoryja – Złotej Wstęgi Kaczawy. Start wyścigu o 11:00 ze złotoryjskiego Rynku. Będzie to już trzecia edycja cyklu w tym roku.

VeloBank Via Dolny Śląsk to największy w Polsce szosowy cykl wyścigów dla amatorów, a niedzielny klasyk domknie Kolarski Weekend w Złotoryi i Gminie Złotoryja, bo sobotę wypełnią nam przecież zmagania kolarzy górskich i czwarta edycja cyklu Bike Maraton. Wszystko to nastąpi w nieodległym Wilkowie, choć trasa Bike Maratonu będzie przebiegać zaledwie kilka kilometrów od miasta.

Tegoroczna Złota Wstęga Kaczawy zostanie rozegrana na dwóch dystansach – PRO (75 km) i FUN (54 km). Trasa będzie wiodła przez Nowy Kościół, Sędziszową i Świerzawę, potem odbije w kierunku Lubiechowej i Chrośnicy, a następnie poprowadzi przez Janówek, Rząśnik, Sokołów, Proboszczów, Pielgrzymkę i Wojcieszyn, aby przez Uniejowice, Zagrodno i Nową Wieś Złotoryjską wrócić z powrotem do Złotoryi, gdzie będziemy zaczynać i kończyć wyścig. Krótszy dystans rozpocznie powrót do mety nieco wcześniej, bo ze Świerzawy odbije już w stronę Sokołowca.

Biuro zawodów działać będzie na złotoryjskim Rynku w niedzielę od godziny 8:00 rano. W odróżnieniu od pozostałych Szosowych Klasyków, w sobotę biuro będzie nieczynne ze względu na konieczność przeniesienia całej wyścigowej infrastruktury z Wilkowa, gdzie zakończy się Bike Maraton, do Złotoryi, gdzie rozpocznie się Złota Wstęga Kaczawy.

Oczywiście cały czas można dokonać rejestracji do startu w zawodach online – na stronie organizatora:  https://domtel-sport.pl/sobotka/

Szykuje się nam więc piękna kolarska niedziela, której centrum stanowić będzie piękna złotoryjska starówka i której kulminacją będzie finisz kolarzy po złotoryjskim bruku. Do Złotej Wstęgi Kaczawy przystąpimy już rozgrzani sobotą i Bike Maratonem, a potem oba kolarskie cykle rozjadą się w swoje strony. VeloBank Via Dolny Śląsk do Zawoni, a Bike Maraton do Barda.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl