​Czas na Opoczno!

Czas na czwarty etap cyklu ŻTC BIKE RACE. Rywalizacja w najbliższą niedzielę, 4 czerwca odbędzie się w Opocznie.

Opoczno stanie się areną zmagań nie tylko czwartej odsłony cyklu ŻTC BIKE RACE, ale także Mistrzostw Polski Nauczycieli i Wykładowców. Już po raz trzeci opoczyńska ziemia stanie się areną zmagań dla najlepszy kolarzy wśród pracowników oświaty. Wyścig w Opocznie będzie także okazją do wspomnienia urodzonego w tym mieście Marka Galińskiego, który był dziewięciokrotny mistrzem Polski Cross Country (2000, 2004−2011) i czterokrotnym w maratonie MTB (2006−2007, 2009−2010), dziesięciokrotnym zwycięzcą klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzecim zawodnik mistrzostw Polski w kol. przełajowym, czterokrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata i Europy. Zginął w wypadku samochodowym. Memoriałową kategorią będzie rywalizacja w ramach kategorii M30 wyścigu SUPER PRESTIGE.

Zawodnicy ścigać będą się na 27-kilometrowej rundzie, start i meta zlokalizowane będą na ul. św. Marka, następnie ulicą Inowłodzką do Bukowca, gdzie nastąpi skręt w prawo. Następnie skręt w lewo i kolejno przez Sobawiny, Libiszów, Idzikowice i po skręcie w prawo przez Brzuze i Giełzów. W Radzicach Dużych, skręt w prawo i przez Świerczynę, Trzebinę do Zameczku, gdzie skręt w prawo w kierunku na Opoczno. Następnie przez Wolę Załężną wjazd do Opoczna ulicą Staromiejską. Ze Staromiejskiej skręt w prawo w Batorego i w lewo w Kwiatową, następnie skręt w prawo w ulicę św. Marka.

– Zapraszamy do Opoczna, gdzie czeka czwarta odsłona kolarskich emocji z pod znaku ŻTC BIKE RACE. Oprócz klasycznej rywalizacji czekają nas Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców. To właśnie w Opocznie wyłonimy najlepszych kolarzy pracujących w edukacji, a dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurs zręcznościowy – KTO WOLNIEJ – zaprasza na najbliższy wyścig, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Partnerami etapu są Urząd Miasta Opoczno oraz PGK Sp. z o.o. w Opocznie.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl