​27-28 maja 2023. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. W niedzielę 28 maja w Starachowicach odbędzie się VII Starachowicka Strzała 2023, wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, organizowanych przez Poland Bike, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 

Dzień wcześniej w Starachowicach można sprawdzić się w jeździe indywidualnej na czas. W sobotę 27 maja odbędzie się II Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego 2023. To będzie drugi taki Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!

- Warto przyjechać do Starachowic w sobotę i oczywiście zostać na niedzielę - mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - W sobotę po południu widowiskowa czasówka (2 km – start o 17:00) z pamiątkowymi medalami i nagrodami finansowymi, a w niedzielę – „kolarska perełka”, czyli siódma już Starachowicka Strzała. To taki „belgijski klasyk” w Starachowicach na bardzo atrakcyjnej trasie z premiami górskimi i lotnymi. Tu najlepsi także sięgną po nagrody finansowe. Zapraszam na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!  

VII Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: MINI-61 km i MAX-83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji. Starachowicka Strzała dedykowana jest dla amatorów, prawo startu mają też kolarze z licencjami. Tradycyjnie każdy otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023.

ZAPISY – www.mpszosa.polandbike.pl

- Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski - mówi Grzegorz Wajs. - Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane oraz naszpikowane zjazdami i podjazdami. Znów będzie Ściana Świślina do zdobycia. Zapraszam kolarzy do Starachowic!

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 27 maja (sobota) w godz. 12.00-20.00 oraz 28 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 27 MAJA – jazda indywidualna na czas

16:00 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

16:45 - ustawianie zawodniczek i zawodników na starcie

16:55 - ceremonia otwarcia II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

17:00 - start wyścigu (2 km, co 60 sekund) I-kobiety, II-mężczyźni

18:30 - ceremonia dekoracji II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 28 MAJA – wyścigi ze startu wspólnego

9:30 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

10:15 - ustawianie na starcie: I sektor (MAX-83 km), II sektor (MINI-61 km)

10:20 - ceremonia otwarcia VII Starachowickiej Strzały

10:30 - start honorowy - przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km) 

11:10 - start ostry - dystans MAX-83 km

11:20 - start ostry - dystans MINI-61 km

15:00 - ceremonia dekoracji II Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim

15:15 - ceremonia dekoracji VII Starachowickiej Strzały

II Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2023 organizowany jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody. Zapraszamy do Starachowic, tradycyjnie w ostatni weekend maja!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl