​Piotr Ławicki zwycięzcą niedzielnej rywalizacji na JBL Triathlon Sieraków!

Za nami ostatni dzień JBL Triathlon Sieraków. Sobota powiesiła wysoko poprzeczkę pod względem oczekiwanych przez kibiców emocji, gdyż Kacper Stępniak ustanowił 2 nowe rekordy JBL Triathlon Sieraków. Niedziela jednak stanęła również na wysokości zadania gwarantując sporą dozę wrażeń!

Cały Sieraków długo bawił się po ogłoszeniu sobotnich wyników. Przyczyna buła nietuzinkowa – Kacper Stępniak ustanowił nowy rekord ogólny trasy (3:45:38). Oprócz tego pobił on również rekord etapu kolarskiego (1:55:49). Wśród Pań najlepsza była Maria Cześnik, która pokonała 112,99 km w 4:31:41.

W niedzielę rywalizacja odbyła się na dystansie  potocznie nazywanym ćwiartką (56,6 km). Na mecie jako pierwszy pojawił się Piotr Ławicki, który pokonał trasę w sercu Wielkopolski w 1:55:59. Drugi na mecie pojawił się Krzysztof Adrjanowski, który uzyskał czas 2:00:53. Piotr Lesiecki ledwo wywalczył miejsce na podium wygrywając z czwartym Piotrem Szcześniakiem zaledwie o 29 sekund uzyskując czas 2:05:11.

Wśród Pań najlepsza była Karolina Jahnz (2:13:10), która pokonała Ewelinę Wołos o minutę i 37 sekund. Trzecia na trasie zameldowała się reprezentantka TriGym Zuzanna Modzelewska (2:26:37).

Ależ to był weekend! Nowy rekord trasy 2 rok z rzędu. Mam nadzieję, że zaczynamy jakąś nową tradycję, w której każdego roku ustalamy nowy najszybszy wynik trasy. Nie dziwie się, że zawodnikom tak świetnie poszło, skoro niosła ich ta niesamowita atmosfera Sierakowa. Mimo że wiem jak wspaniali są kibice na naszej imprezie, to po raz kolejny byłem pod wrażeniem, jak dużo ich doping jest w stanie zmienić. Nie mogę doczekać się przyszłorocznej edycji - odliczanie czas start!  – Mówił organizator zawodów Wojciech Kruczyński

JBL Triathlon Sieraków już za nami! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania szykując świetną trasę, która poniosła wszystkich startujących. Następne zawody już za 3 tygodnie, kiedy to triathloniści będą mogli się spotkać w niedziele 18.06 na JBL Triathlon Poznań. Obie imprezy tworzą razem cykl CIECH Tri Tour.