​Pierwszy etap ŻTC BIKE RACE 2023 za nami!

W minioną niedzielę (23 kwietnia) w Mińsku Mazowieckim odbył się pierwszy etap zmagań w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2023, był to jednocześnie XV Memoriał Feliksa Rawskiego.

Zmagania w położonym 38 kilometrów na wschód od centrum Warszawy – Mińsku Mazowieckim przyciągnęły niemal dwustu pięćdziesięciu miłośników kolarstwa szosowego. Rywalizacja przebiegała na rundzie o długości 26 km, która prowadziła ulicami Chełmońskiego, 11-Listopada, Boczną, Wspólną, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie następował skręt w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 powrót do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Najdłuższy dystans do przejechania mieli zawodnicy jadący w kategorii M20, M30 oraz RED – SUPER PRESTIGE – 104 kilometry. Triumfowali w nich odpowiednio Marcin Karbowy z Poznania, reprezentujący Velo7 Racing Team, Jakub Szczerbiński z Varso oraz Patryk Badura z Michelin Team.

Wśród pań najszybsza na mecie była Karolina Kołkowicz ze Spica Solutions, przed Eweliną Wołos z TRIWAWA EWELSPORT i Anną Witczak, reprezentująca ActiveJet.

– Za nami kolarskie emocje w Mińsku Mazowieckim, oprócz sportowej rywalizacji na trasie, nie zabrakło rywalizacji dla dzieci oraz zmagań w konkursie jazdy po kolejowej szynie. Teraz mamy chwilę wytchnienia i już 7 maja widzimy się na wyścigu w Grójcu – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE. 

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl