​26 marca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Legionowa

Zaczynamy! W niedzielę 26 marca podwarszawskie Legionowo będzie areną inauguracji LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Kolarski cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, rozpocznie swój jubileuszowy 15. sezon. Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zakopiańskiej 4 w Legionowie.

- Legionowo jest jedną z największych marek naszego cyklu, zawitamy tam już czternasty raz w historii - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO  Poland Bike Marathon. - Jesteśmy dumni, że wspólnie z Miastem Legionowo tworzymy imprezę, która co roku przyciąga mnóstwo miłośników dwóch kółek.

Na amatorów MTB czeka trasa niezwykle ceniona od wielu lat. Malownicza, urozmaicona i jak na Mazowsze dość pagórkowata. Będą techniczne zjazdy i podjazdy oraz spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Lasach Legionowskich i okolicach Choszczówki. Rywalizacja rozegra się na dystansach: MAX (53 km), MINI (36 km) oraz FAN (9 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki. Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są punktacje drużynowe i rodzinna.

- Każdy może wystartować, bez względu na wiek - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Mamy mnóstwo kategorii wiekowych, dwa dystanse MINI i MAX do wyboru dla dorosłych, dystans FAN dla uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Legionowo, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Zakopiańska 4) - 25 marca (sobota) godz. 14.00-17.30 i 26 marca (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2019-2021) oraz II (2017-2018)

godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross 

godz. 11.15 - start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2009-2010), II (2011-2012), III (2013-2014) oraz IV (2015-2016)

godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 15.00 - dekoracja dystansu MINI

godz. 15.30 - dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo, Powiatem Legionowskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Legionowo, Starosta Legionowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Partnerami imprezy są Miasto Legionowo, Powiat Legionowski i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl