​Przystanek Świeradów – Zdrój. Bike Maraton finiszuje

Opadł już kurz po ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski na Bike Maratonie w Bardzie, a teraz cykl obiera azymut na Góry Izerskie i Świeradów – Zdrój – miejsce, które pojawia się w kalendarzu cyklu praktycznie od początku jego istnienia. Łączymy tym samym miejscowość – debiutanta (Bardo) ze stałym punktem naszego programu (Świeradów). Najbliższy weekend będzie wypełniony kolarstwem górskim oraz bieganiem w górach, bo w niedzielę organizatorzy Bike Maratonu zapraszają na bieg alpejski Świeradów Run – jedną z edycji cyklu biegów górskich Puchar Sudetów Super Bieg.

Nowością podczas tegorocznego Bike Maratonu w Świeradowie – Zdroju będą Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim. Ta rywalizacja toczyć się będzie na dystansie CLASSIC. Na dystansach MEGA i GIGA wracamy także do klasyfikacji zawodników ścigających się na gravelach. Warto przypomnieć, że właśnie tu – w Świeradowie i Górach Izerskich – odbywała się w tym roku polska kwalifikacja do gravelowych Mistrzostw Świata – wyścig Gravel Adventure presented by Eroe.cc. Tegoroczny Bike Maraton Świeradów – Zdrój odbędzie się w sobotę, 17 września.

W tym roku organizatorzy przygotowali 83 km dla zawodników wybierających dystans GIGA. Przewyższenie na tym dystansie sięgnie 2000 m.  W wykonaniu elity będzie to pewnie szybki wyścig, choć myli się ten kto myśli, że Góry Izerskie to tylko szutry i długie płaskie grzbietowe odcinku. Trasa izerskiego Bike Maratonu jest niezwykle malownicza i nie brakuje na niej technicznych odcinków. Jesień na pewno doda temu wyścigowi sporo uroku, ale końcówka sezonu powoduje jednak, że wszyscy są już myślami na zawodach finałowych. Najpierw jednak trzeba jeszcze pościgać się tutaj i nie zapomnieć o koncentracji, tym bardziej, że w wielu kategoriach walka o punkty w generalce trwa często dosłownie do ostatnich metrów ostatniego wyścigu...

MEGA (56 km, 1300 m w pionie) to oczywiście również solidny wyścig i trochę krótsza wersja dystansu najdłuższego. Na dystansie CLASSIC mamy 34 km i 910 m przewyżśzeń. FUN ma 16 km i 540 m w pionie.

Wspólny dla wszystkich czterech dystansów jest też oczywiście finisz, poprowadzony w poprzek stoku narciarskiego, pod linią kolei gondolowej SKI & SUN. 

Pod dolną stacją kolei (ul. Źródlana) znajdować się będzie baza wyścigu i biuro zawodów.

Wskazówki dojazdu i lokalizacji: https://bikemaraton.com.pl/swieradow-zdroj/biuro-z...

Biuro zawodów czynne będzie w piątek w godzinach 17:00 – 19:00, a w dniu maratonu od 8:00.

Start GIGA: 10:00

MEGA/ CLASSIC od 11:00

FUN startuje o 11:25

Plan godzinowy zawodów: https://bikemaraton.com.pl/swieradow-zdroj/program...

Podczas Bike Maratonu w Świeradowie – Zdroju odbędzie się kolejna loteria fantowa „Jedziemy z pomocą”, która w tym roku wraca do programu imprezy. Cały dochód z loterii jest przekazywany na potrzeby i leczenie Weroniki Szynal i na jej walkę o wzrok: https://bikemaraton.com.pl/loteria-jedziemy-z-pomo...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl