​Bike Maraton w Świeradowie – Zdroju. Przed nami już tylko finał

Podczas minionego weekendu spadł w Karkonoszach śnieg, a w Górach Izerskich temperatura oscylowała wsokół kilku stopniu – na szczęście wciąż na plusie. Było chłodno, wietrznie i deszczowo, a zakończenie lata wyglądało bardziej na powitanie zimy. Zdarzały się już jesienne maratony w Świeradowie rozgrywane w podobnych warunkach, więc ci którzy stanęli w sobotę na starcie, wiedzieli co czeka tego dnia na trasie wyścigu. Przedostatni Bike Maraton w tym sezonie był po prostu ciężki i wymagający, a sama koncówka sezonu jest  sporym wyzwaniem sportowym i nie ma na razie miejsca na odpoczynek – najpierw Mistrzostwa Polski w Bardzie, teraz Świeradów – Zdrój, a jeszcze przecież czeka mocne październikowe ściganie na finale w Sobótce.

Trasę o długości 18 km na dystansie FUN najszybciej pokonał Radosław Wdowiak, a jeśli chodzi o kobiety, to njlepszy wynik zanotowała Marta Kozak. Tu walka z pogodą i kilometrami trwała najkrócej, bo najlepsi pojawili się na mecie przed upływem godziny. Odrobinę więcej trwała rywalizacja na dystansie CLASSIC, sporo dłużej naMEGA, nie mówiąc już o GIGA. Klasyfikację open dystansu CLASSIC wygrał Sebastian Wolny (Optyk Okular Alchimowicz Bike) przed Pawłem Przybylskim i Zbigniewem Kowalewskim (obaj Elmar Team). Julia Borowska (Eurorower.pl) była najszybsza wśród kobiet, wygrywając z Deborą Figiel (Rybczyński Bikes Remmers Team) i Magdaleną Górą (Nextie Bike Team). Na tym dystansie rozegrano również Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim – wśród mężczyzn najlepszy był właśnie Sebastian Wolny, a wśród kobiet Julia Borowska.

Jazda najlepszych zawodników na dystansie MEGA trwała tego dnia dobrze ponad dwie godziny – pierwszy był Łukasz Sławski (Quest Racing Team), drugi Piotr Andrejków (Mitsubishi Materials MTB Team) , a trzeci Maciej Skowron (również Mitsubishi Materials MTB Team). W klasyfikacji open kobiet pierwsza do mety pod dolną stacją kolei gondolowej SKI & SUN dojechała Elwira Kuziel, a za nią Alina Serafin (THP Team) i Ewa Szymankiewicz (Rybczyński Bike Remmers Team). Na MEGA i GIGA ścigały się też gravele i w tej klasyfikacji najlepsi byli Paweł Wojczaj (Vytyv) i na GIGA Martin Lipiński (Kopernik Toruńskie Pierniki Team).

Klasyfikację PRO BM na najdłuższym dystansie imprezy wygrał w Świeradowie Mariusz Kozak (7r Rowmix PB 73d) i zrobił to w czasie 03:22:02. Drugie miejsce zajął Michał Gehrke (Rybczyński Bikes Remmers Team), a trzecie Szymon Stawowy (CST Accent MTB Team). PRO BM kobiet wygrała Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) przed Michaliną Ziółkowską (Huzar Bike Academy) i Klaudią Petters (Romet Factory Team).

Klasyfikację drużynową open wygrał team Gomola Pack Center, podobnie jak drużynową sportową. Wśród muszkieterów pierwsze miejsce dla STS Extreme Strzelin Grom Bike Team. UKKS Oriens Chojnów był najlepszym teamem klasyfikacji drużynowej młodzieżowej. Jeśli chodzi o kolarskie rodziny, to w sobotę wygrał team państwa Hanczelów.

Komplet wyników BM Świeradów – Zdrój: https://wyniki.datasport.pl/results3726/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl