​Finał Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej, czyli kolarstwo górskie na najwyższym poziomie

Mimo przypominającej o sobie jesieni, fani kolarstwa górskiego nie mają powodów do nudy. Jeden z największych maratonów MTB w Polsce ponownie będzie gościł w Dąbrowie Górniczej. 1 października uczestnicy wyruszą do rywalizacji na aż czterech dystansach, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Widzimy się nad Pogorią III

- Wracamy w miejsce doskonale nam znane. Lokalizacja, która już niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyła uczestników Bike Atelier MTB Maratonów. Dąbrowa Górnicza od początku istnienia tej serii ma swoje stałe miejsce w kalendarzu, dzięki czemu można było poznać różne części miasta, a przede wszystkim udowadniamy, że jest to doskonała miejscówka dla tej formy rekreacji i sportu – wyjaśniają organizatorzy wyścigu. - Tym razem start i metę zlokalizowaliśmy na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Niemal przy samym molo będziemy obserwować finisze najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce.

Co ważne, wystartować może każdy. Organizatorzy przygotowali trasy o różnych stopniach trudności. Najdłuższa z nich – PRO, przeznaczona jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

- Mamy to szczęście, że zawodnicy na tyle mocno wciągają się w tę formę spędzania czasu, że odwiedzają razem z nami kolejne miejsca w południowej Polsce i często niemal co weekend pojawiają się na starcie. To już taka nasza sportowa rodzina, chociaż dodajmy, że całkiem spora rodzina i co roku się powiększa – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. - Co ważne, udaje nam się wciągać nowe osoby do rywalizacji. Kiedy kończą się pomysły na trasy, wyzwania w okolicy już nie są wyzwaniami i potrzebna jest dawka adrenaliny – na pewno maraton MTB będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba od razu wybierać długiej trasy, można sprawdzić się ok. 20 kilometrach trasy MINI. Ona jest również przygotowana z myślą o dzieciach, które jadą z opiekunami w ramach dystansu FAMILY, więc to idealna propozycja na początek przygody ze ściganiem.

Finał sezonu, finał Pucharu Polski w maratonie MTB

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

W tym roku zapowiada się wyjątkowo mocna stawka na starcie wyścigu w Dąbrowie Górniczej ze względu na walkę o punkty w klasyfikacjach generalnych, zarówno samego cyklu Bike Atelier MTB Maraton, jak i Pucharu Polski w maratonie MTB. Puchar rozgrywany jest w czasie całego roku, podczas kilku wydarzeń na terenie kraju, dlatego też ściąga zawodników z czołówki MTB w tym aktualnych mistrzów Polski.

- Będzie się działo, tego jesteśmy pewnie. Z jednej strony zmęczenie sezonem, a z drugiej walka o jak najlepszy wynik – to zawsze zapowiada duże emocje – obiecują organizatorzy.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej przygotowano specjalną klasyfikację. Wystarczy zadbać o odpowiednie przypisanie miejscowości w trakcie rejestracji, aby zostać w niej ujętym (będzie to osobna klasyfikacja na każdym z dystansów).

-  Nawet jeśli sami nie startujemy, warto kibicować na trasie. W Dąbrowie Górniczej mamy już sprawdzonych kibiców, więc liczymy nie tylko na nich, ale również na nowych – którzy będą chcieli wspierać uczestników Bike Atelier MTB Maratonu – dodaje Roman Matysik.

Po zakończeniu jedenastego w tym roku maratonu zawodnicy przeniosą się do Nemo Świat Rozrywki gdzie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca sezon 2022, jak i Puchar Polski. Nie zabraknie statuetek, medali, nagród i jak zawsze doskonałej atmosfery.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W trakcie wydarzenia zaplanowano również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

- Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in. na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie - zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl