​LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon znów pokazał moc! Blisko 600 miłośników dwóch kółek rywalizowało w podwarszawskim Otwocku. Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa do „miasta z dobrym klimatem” zawitał już dziesiąty raz w historii. Amatorzy na rowerach górskich ścigali się na niezwykle atrakcyjnej i wymagającej trasie, wytyczonej w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Imprezie towarzyszyły III Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB 2022 i II Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2022.

- Otwock ponownie okazał się kolarskim strzałem w dziesiątkę - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Cieszy wysoka frekwencja i bardzo dobre opinie uczestników, którzy na malowniczych i zarazem technicznych szlakach w lasach otwockich poradzili sobie doskonale. 

Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów już trzeci raz znalazło się przy Medycznej Szkole Policealnej w Otwocku. Popularnego otwockiego „Medyka” odwiedziła bardzo liczna grupa przedstawicieli branży informatycznej. W II Mistrzostwach Polski MTB Informatyków i Branży ITI 2022, organizowanych przez Poland Bike i ESKOM, triumfowali Dawid Szczepański (Grupa ANG) i Magdalena Kosko (Damovo Bike Team), a w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Grupa ANG, przed HPE-ESKOM i HP Instant Ink.

Do Otwocka przyjechali też wyjątkowi sportowcy, którzy uczestniczyli w III Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Maratonie MTB 2022, organizowanych przez Poland Bike przy współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Tytuły mistrzowskie sprzed roku obronili Paweł Arciszewski z Białegostoku i Małgorzata Krawczyk z Zielonej Góry (oboje z WKSG Poznań), złoci medaliści MTB Igrzysk Głuchych w Brazylii 2022.

To był trzynasty, przedostatni już etap LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Na dystansie MAX (55 km) nie było mocnych na Piotra Truszczyńskiego (Komobike Scott), który wyprzedził Łukasza Woźnicę (Damovo Bike Team) i Pawła Arciszewskiego (WKSG Poznań). Wśród kobiet wygrała Magdalena Wiesiołek (Retro Stork Team), przed Sylwią Tkaczyk (Damovo Bike Team) i Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno).

Trasę MINI (31 km) najszybciej pokonał Dawid Szczepański (Grupa ANG), finiszując przed Tomaszem Iwańskim (Rafbike Cycling Team), a trzeci był reprezentant Kostaryki Anthony McFarlane (FTI Racing Team). W gronie kobiet triumfowała Magdalena Kosko, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Oliwią McFarlane (FTI Racing Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Rywalizację chłopców wygrał Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Dąbrowskim (SklepBicykl.pl – Perfectsource) i Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn). Wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Zuzanną Majkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Aleksandrą Dorsz (Kamyk Radzymin MTB Team). Swoje wyścigi Mini Cross w kolarskim miasteczku miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i PT Mazury Team Ełk, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Damovo Bike Team, przed Rafbike Cycling Team i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Jedynakami i Klimkiewiczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Lasami Państwowymi, Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących i firmą ESKOM. Partnerami wydarzenia były Miasto Otwock i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Otwocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Teraz czas na finisz sezonu. W niedzielę 9 października w warszawskim Wawrze odbędzie się finał LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Kolarskie Miasteczko znajdzie się przy Szkole Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego, tuż przy wjeździe na słynny Wawerski Szlak MTB. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl