​Nie ma laby, czas do Rawy

Na sam koniec lata warto wykrzesać z siebie jeszcze energię, by stanąć na starcie maratonu Mazovii organizowanego w Rawie Mazowieckiej. Mimo obłędnie wyglądających i zachęcających do relaksu krajobrazów, trasy wokół Jeziora Tatar zmuszą do intensywnej pracy nóg. Start 18 września.

Kończy się lato, kończy się i rowerowy intensywny sezon. Ale nic nie wskazuje na to, aby pasjonatom kolarstwa górskiego kończyły się siły. Widać to po zwiększającej się codziennie liczbie śmiałków zapisujących się na wrześniowy maraton w Rawie Mazowieckiej. Widać, że w kolarskiej społeczności jest energia i moc, by zmierzyć się z rawskimi trasami przyszykowanymi przez Cezarego Zamanę. Do pokonania będą trzy dystanse: Pro, Fit i Hobby. Różnić się będą one długością i poziomem trudności, ale nie braknie wspólnych mianowników. Poza tym, że łączy je mistrzowska ręka Cezarego Zamany, który jest autorem każdej z tras, to podobieństw jest więcej. A do najważniejszych należą Zalew Tatar oraz Las Księżowolski, gdzie ścigać się będzie peleton Mazovii. Przełom pór roku sprawi, że w przyrodzie intensywnych kolorów nie braknie.

Nie braknie też intensywnych momentów na samym maratonie. Przed zawodniczkami i zawodnikami sporo płaskich odcinków, na których będzie można rozwinąć imponującą prędkość. Zwolnić trzeba będzie na piaszczystych fragmentach, które wprowadzą urozmaicenie w peletonie. Wysokie tempo jazdy niełatwo będzie utrzymać na mniej lub bardziej stromych podjazdach. Wraz z tempem rwać się będzie sam peleton, dzieląc się na coraz to mniejsze i mniejsze grupy kolarzy. Profil trasy będzie zaskakująco interwałowy – trzeba szykować się na częste strome podjazdy oraz techniczne zjazdy. Walki o jak najlepszy czas można być pewnym – wszak będzie to przedostatni maraton Mazovii w jej jubileuszowym, osiemnastym sezonie. Nie wolno będzie więc odpuścić, jeśli na poważnie myśli się o dobrym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zaciętej walki nie będzie za to podczas darmowych rowerowych zawodów organizowanych dla dzieci do szóstego roku życia. Tam będzie za to mnóstwo radości, zabawy i uśmiechów. Zadba o to znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini, która już teraz zaprasza rodziców i ich pociechy do wspólnego ścigania się na bezpiecznych trasach.

„W Rawie Mazowieckiej już kolejny raz organizuję swój maraton. To dlatego, że oprócz urokliwych krajobrazów i dużego potencjału okolic do wytyczania mocnych, zapadających w pamięć tras MTB, znajduję tutaj ludzi życzliwie nastawionych do rowerowych sportów. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz wiem, że mogę zagwarantować zawodnikom najlepsze warunki do ścigania się” – tak o współpracy z samorządem Rawy Mazowieckiej opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Zalewie Tatar (ul. Tatar 1A). To tam będzie można zapisać się na zawody w dniu maratonu. 

PROGRAM ZAWODÓW RAWA MAZOWIECKA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 18.09.2022

Biuro zawodów, miasteczko sportowe, start i meta będzie znajdowało się nad Zalewem Tatar przy ulicy Tatar 1A.

9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

10:30 – start dystansu Hobby
11.30  – start dystansów Fit, PRO
11:45 – zawody Mini Mini 

Dekoracje 

12:00 – dekoracja dystansu Hobby
14:00 – dekoracja dystansu Fit
14:45- dekoracja dystansu Pro

*podane godziny są godzinami orientacyjnymi


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl