​Intensywny wrzesień w Milko Mazury MTB. Na początek Wilkasy i wyścig Rowerowy Port z Serca Mazur

Na uczestników ósmej edycji Milko Mazury MTB, 3-4 września, czeka dość łatwa technicznie, ale była bardzo wymagająca fizycznie trasa. Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy Giżycko zachęcać będą  do rozwijania wysokich prędkości.

Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów stanie na terenie Ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo - konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo - rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.Sama Gmina Giżycko to miejsce wyjątkowe - fantastyczny świat malowniczych krajobrazów, pięknych jezior, rzadkich okazów fauny i flory. Przepiękna linia brzegowa i czyste, mazurskie akweny przyciągają tutaj spragnionych wypoczynku żeglarzy. Ale nie tylko oni czują się tu jak w niebie. Jest to bowiem także mekka dla wędkarzy, grzybiarzy i myśliwych oraz turystów poszukujących słońca, ciszy i skupienia. Na przyjezdnych czeka wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. W gminie można skorzystać z Parku Wodnego ze zjeżdżalnią, kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Jest to doskonała alternatywa w razie niepogody.

Podczas wyścigów Rowerowy Port z Serca Mazur rywalizacja rozegra się na dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby i ELECTOFUN E-BIKE RACE (31 km) oraz Fun 15,5 km. 

Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach  Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich a nasi najmłodsi kolarze w niedzielnych Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Partnerem Milko Mazury MTB Etap 8 – Wilkasy jest Gmina Giżycko, GOKiR w Wilkasach

AZS Wilkasy

Sponsor tytularny - Milko

Sponsor strategicznym Łaciate Junior

Partner Strategiczny Electofun

Partner Główny - LOTTO


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl