​Zaproszenie na Gravelowe Mistrzostwa Polski w Starachowicach

W niedzielę, 4 września w Starachowicach przeprowadzone zostaną pierwsze, historyczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie gravelowym. 

Ta dość nowa, ale zdobywająca coraz większą popularność dyscyplina kolarska, która skutecznie zdobywa serca rowerzystów w całym kraju. Wszechstronność roweru „szutrowego” umożliwia jazdę zarówno na szosie, ale także w lesie czy właśnie po drogach gruntowych. W tym roku, pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej odbędą się pierwsze Mistrzostwa Świata we włoskim Veneto.  

W naszym kraju inauguracyjne zawody wyłaniające Mistrzów Polski odbędę się 4 września, w Starachowicach. Przygotowane zostały dwie trasy - długa, ok. 100 km (oficjalny dystans, kategorie z i bez licencji) oraz wersja o połowę krótsza dla kategorii Junior/Junior Młodszy oraz Amator. Więcej informacji znajduje się na stronie https://gravelman.pl/   

Trasę w Starachowicach sprawdził wielokrotny Mistrz Polski - Andrzej Kaiser - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników specjalizujących się w zarówno w MTB, CX a ostatnio także w szutrowej odmianie kolarstwa. 

Po zakończeniu rekonesansu powiedział: "Trasa kompletna, godna Mistrzostw. Jest na niej wszystko, co powinno być - szutry, asfalty, bruk, leśne ścieżki, strome ścianki i gruntowe single. Będzie szybko, ale też technicznie, odcinki brukowe, segmenty rodem ze słynnego Paris-Roubaix. Jestem pod wrażeniem, jak kompletną trasę oferuje teren w okolicach Starachowic".    

ZAPRASZAMY. Pierwsze Gravelowe Mistrzostwa – 04.09.2022 w Starachowicach! Zgłoszenia: https://dostartu.pl/gravelowe-mistrzostwa-polski-v...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl