XXXII Uphill Race Śnieżka już w niedzielę. Start o 9:00

Limit zgłoszeń już dawno wyczerpany, a na liście startowej brak miejsc. 21 sierpnia, o 9:00 wystartuje z Karpacza jedyny w swoim rodzaju wyścig MTB. Wyścig o bogatej historii i pięknej tradycji. Wyścig o niesłabnącej popularności. Wyścig, który dla wielu zawodników jest wisienką na torcie sezonu, a dla niektórych całej kariery.

Trasa od lat się nie zmienia, tak jak nie może zmienić się usytuowanie linii mety. Celem tego wyścigu jest przecież Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów.

Co roku trasa i wyścig mogą pokazać ukrywane dotąd oblicze i mimo, że przebieg trasy jest doskonale znany, to warunki na niej mogą być po prostu skrajne – jak to w Karkonoszach.

Odbiór pakietów i numerów startowych będzie możliwy już w sobotę – biuro zawodów znajdować się będzie w centrum Karpacza, przy ul. Konstytucji 3 Maja 48 A.

Godziny pracy biura: 17:00 – 20:00.

W dniu wyścigu biuro zawodów zacznie pracę o 7:30.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można przekazać rzeczy do depozytu, który wjedzie na szczyt Śnieżki przed zawodnikami.

O 9:00 start i początek walki o miano kolarskiego Króla i Królowej Karkonoszy.

Pierwsi zawodnicy powinni pojawić się na mecie tuż przed 10:00.

Bufet – meta będzie działał poniżej szczytu, przy schronisku Dom Śląski. Będzie to też miejsce zbiórki wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy o 12:00 rozpoczną powrotny, pilotowany zjazd do Karpacza.

Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na godzinę 14:00.

Na trasie znajdować się będzie jeden punkt odżywczy – przy schronisku Strzecha Akademicka, po pokonaniu nieco ponad 8 km, na wysokości ponad 1300 m n.pm.

Cały dystans wjazdu na Śnieżkę ma ponad 13 km, a przewyższenie wynosi ponad 1000 m! Meta na Śnieżce, na wysokości 1602 m n.p.m.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia bezpośredniej transmisji z wyścigu: https://www.facebook.com/UphillRace, https://uphillrace.pl/

Program zawodów: https://uphillrace.pl/program/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl