​Triathlon o blisko ćwierć miliona złotych! – JBL Triathlon Poznań 2023 rozbije bank

Za nami już 9. edycja JBL Triathlon Poznań. Impreza z cyklu CIECH Tri Tour w wyniku złego stanu wody w jeziorze maltańskim musiała odbyć się w formie duathlonu. Mimo to zawodnicy licznie zgromadzili się w stolicy Wielkopolski, by spróbować swoich sił w nowej formule. W przyszłym roku zawody wracają do swojej tradycyjnej postaci, a jubileusz zapowiada się naprawdę hucznie pod każdym względem – w tym nagród finansowych!

W tym roku pula przeznaczona na nagrody dla zawodników wyniosła 42.600zł, nagrody finansowe otrzymali za swoje wyniki 10 najszybszych panów oraz 10 najszybszych pań w kategorii PRO. Choć ta kwota jest pokaźna, jak na polskie standardy w triathlonie to początkowo pula miała być jeszcze większa. Organizatorzy zdecydowali jednak, że część środków zostanie przeznaczona na jubileuszową edycję, gdy zawody wrócą do swojej tradycyjnej formy - triathlonu.

Ile będzie można wygrać na JBL Triathlon Poznań?

Na jubileuszową 10. edycję Triathlon Poznań organizatorzy przygotowali pule nagród o wysokości 241.400 złotych! Tak samo, jak w tym roku nagrody otrzyma po 10 najszybszych pań i panów, a nagrody dla obu płci za te same miejsca będą jednakowe. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by w Poznaniu zawody ponownie miały rangę Mistrzostw Polski, jednak jednocześnie gwarantują, że bez znaczenia na status imprezy wysokość nagród zostanie utrzymana.

Czego możemy się spodziewać w przyszłe wakacje?

JBL Triathlon Poznań jest imprezą z cyklu CIECH Tri Tour. W tym roku w cyklu odbyła się 10. jubileuszowa edycja kultowego JBL Triathlon Sieraków. Organizatorzy chcą tak samo, jak w Sierakowie na JBL Triathlon Poznań zorganizować nie tylko prestiżowe zawody sportowe na wysokim poziomie, ale i przygotować masę atrakcji. Wszystko po to, by JBL Triathlon Poznań był nie tylko sportowym widowiskiem, ale i okazją by świętować jubileusz całą rodziną.

-Mimo przeciwności losu JBL Triathlon Poznań wyszedł świetnie, widziałem masę uśmiechniętych ludzi, którzy cieszyli się sportem razem z nami. Jednak przed nami kolejne, jeszcze większe wyzwanie – 10. edycja JBL Triathlon Poznań. Dopilnujemy, by ta jubileuszowa edycja była wyjątkowa. To ludzie z żelaza przez lata tworzyli tę imprezę, więc zasługują  na huczny jubileusz.- Zapewnia organizator cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński

Ruszyły już zapisy na JBL Triathlon Sieraków 2023! Pierwsza impreza z cyklu odbędzie się w ostatni weekend maja. Szczegóły na stronie: https://triathlonsierakow.pl/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl