​Szosowy Klasyk Obiszów już 30 lipca

Kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już w najbliższą sobotę w Gminie Grębocice. Szosowy Klasyk Obiszów rozpocznie Kolarski Weekend, a jego kontynuacją będzie Bike Maraton (również w Obiszowie).
Pamiętać należy o zmienionej porze startów obu dystansów. Przyzwyczajeni do godziny 11:00, muszą pojawić się tym razem w miasteczku zawodów nieco wcześniej, bo PRO startuje już o 10:00, a FUN o 10:10.

Wyścig odbędzie się na rundach, na trasie zamkniętej dla ruchu kołowego. Jedno okrążenie ma prawie 23 km, dystans FUN pokona je dwukrotnie, a PRO przejedzie tę rundę aż cztery razy ,zaliczając 91 km. Trasa wiedzie przez Dużą Wólkę i Świnino do Grodowca, przed którym czeka podjazd, potem mamy Starą Rzekę, Wilczyn, Grębocice, do Kwielic i znów do Obiszowa. Pierwszy zawodnik z krótkiego dystansu spodziewany jest na mecie tuż przed południem. Całości dopełni ceremonia dekoracji, która rozpocznie się o godzinie 14:30.

Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to największy w Polsce cykl wyścigów dla amatorów, a rywalizacja toczy się tu w obrębie kategorii wiekowych. Oprócz najszybszych w kolejnych etapach cyklu zawodników z kategorii M20 czy M30, z powodzeniem ścigają się też mastersi z kategorii M70 czy M80! We własnym peletonie jadą również panie, za każdym razem mocno pracując na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej i pokazując plecy wielu rozpędzonym panom.
Zawsze do wyboru mamy dwa dystanse, tak aby każdy mógł znaleźć w ofercie cyklu coś dla siebie. Wyjątkiem jest np. kolejny z Szosowych Klasyk, który odbędzie się 15 sierpnia w Kowarach. Będzie to indywidualna jazda na czas i podjazd na przełęcz Okraj.

Cały tegoroczny cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to 10 wyścigów, a ostatni – finałowy, to Runda Spadających Liści w Sobótce (9/10/2022), gdzie poznamy zwycięzców w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach, na obu dystansach. Warto też przypomnieć, że przedostatni wyścig cyklu to Szosowy Klasyk Szklarska Poręba, który zaplanowany jest tydzień przed finałem w Sobótce.

Rejestracja i zapisy do Szosowego Klasyka w Obiszowie:
https://domtel-sport.pl/sobotka/

Plan miasteczka, biuro zawodów:
https://szosowyklasyk.pl/obiszow-grebocice/biuro-z...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl