Cztery Wieże nad Kalwą w ten weekend

Serdecznie zapraszamy w dniach 30-31 lipca 2022 r. do Pasymia na Milko Mazury MTB „Cztery Wieże nad Kalwą” 

Środek wakacji, czyli czas na Milko Mazury MTB Etap 5 Pasym i wyścig “Cztery Wieże nad Kalwą”. Szybka trasa nad jeziorem Kalwa to okazja dla sprinterów na zdobycie cennych punktów do Klasyfikacji Generalnej cyklu.

Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa, które zachwyca swoją czystością. Do wyboru 4 dystanse: PRO (90 km), EXPERT (60 km),  HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE (30 km), FUN (15,5 km).  

Niezwykłą popularnością cieszą się także wyścigi Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich. Na dzieci i młodzież czeka pięć kategorii:  Młodzik / Młodziczka (15,5 km), Żak/Żaczka (10,8 km), Wentylki (2,4 km), Bystrzaki (1600 metrów), Skrzaty (800 metrów). 

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. W sobotę animator zachęcać będzie dzieci w wieku od roku do 5 lat do przetestowania oraz jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi w strefie Spider Zone. Niedziela to udział w unikalnych wyścigach  Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11.30. Udział w wyścigach dla dzieci jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na https://www.mazurymtb.pl/

Malowniczy Pasym, należący do sieci Cittaslow jest gwarantem niezapomnianych emocji. Tak też będzie tym razem. Mazurskiemu cyklowi towarzyszyć będzie Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow, które obchodzą 15-lecie Sieci miast pod logiem pomarańczowego ślimaka. . 

To oferta dla mieszkańców i turystów, którzy na co dzień korzystają rekreacyjnie z roweru. Pragniemy pokazać wyjątkowe i nieznane zakątki Gminy Pasym-mówi Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia. - W ramach dwudniowego Festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji wśród nich m.in. rodzinne rajdy pieszo-rowerowe, W ramach wydarzenia odbędzie wyścig o laur pomarańczowego ślimaka, czy rowerowa Parad świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower - dodaje. 

Na kolejny wyścig z cyklu zapraszamy do Giżycka, gdzie rozegrane zostaną już kultowe wyścigi w ramach bitwy o Twierdze Boyen. 

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 5 – Pasym– Cztery Wieże nad Kalwą organizowany wspólnie z Gminą Pasym, Starostwem Powiatowym w Szczytnie oraz Powiatowym Centrum Sportu.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl