Małgorzata Wojtyra czwarta w Omnium

wojtyra

Małgorzata Wojtyra otarła się o podium, ale i tak zdobyła wysokie czwarte miejsce w rywalizacji w omnium (wielobój) podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn.

Złoty medal powędrował do Kanadyjki Tara Whitten - 23 pkt, amerykanka Sarah Hammer zdobyła 2 miejsce, trzecia Holenderka Kirsten Wild - 42 pkt.

Wojtyra w niedzielnych startach nie wypadła najlepiej: zajęła 11. miejsce w wyścigu punktowym i dziesiąte w scratchu, co spowodowało, że nie było już szans na osiągniecie podium. Do bezpośredniej rywalki Holenderki Kirsten Wild straciła trzy punkty.

Mistrzostwa świata w Apeldoorn zakończyły się sukcesem kolarzy z antypodów, którzy zdobyli  osiem złotych medali. Australijczycy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Polacy z kolejnych mistrzostw wracają bez medalu. Jedynym jasnym punktem w polskiej ekipie była Malogarzata, reszta ekipy bardzo słabo się spisała. Pomimo że Wojtyra nie wywalczyła medalu należą się jej słowa pochwały i uznania. Bez wątpienia była najjaśniejszym punktem naszej reprezentacji.

Wyniki niedzielnych finałów:

Mężczyźni  - 1 km ze startu zatrzymanego

Niemiec Stefan Nimke po raz trzeci został mistrzem świata w wyścigu na 1000 metrów ze startu zatrzymanego i jako jedyny zszedł poniżej minuty. Srebrny medal wywalczył Holender Teun Mulder, a brązowy Francuz Francois Pervis. Najlepszy z Polaków, Kamil Kuczyński, był 13, a na 15 pozycji sklasyfikowany został Adrian Tekliński. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz, Francois Pervis. Sklasyfikowano 20 zawodników.