CURA X nowy hamulec firmy Formula

Hamulce CURA X mają wszystko, co można osiągnąć w zakresie wydajności i lekkości jednocześnie. Gwarantowany jest ten sam wysoki poziom osiągów co poprzednie Cura, z tym wyjątkiem, że model X został wzbogacony o nowe technologie. Wiele przeprowadzonych testów, modyfikacji i ulepszeń wprowadzono w czyn, aby zaspokoić potrzeby każdego kto kocha jeździć od świeżo upieczonego amatora zapaleńca po wielokrotnego mistrza świata. 

W nowej konstrukcji półkolumny, najbardziej widoczną gołym okiem cechą tej wersji jest karbonowa dźwignia, za pomocą której można dokonywać regulacji bez użycia narzędzi. W ten sposób unikamy zabawy ze śrubami i linkami, tracąc jednocześnie olej, który przepływa z dźwigni do zacisku. Specjalny proces produkcji umożliwił stworzenie tytanowego osprzętu i lekkiego zacisku. Tłoki o średnicy 24mm zapewniają niewyobrażalną moc, a rozszerzona powierzchnia cierna klocków i zwiększona grubość zapewniają idealną modulację dzięki, którym zapewniona jest maksymalna kontrola nad siłą hamowania. 

Wszystkie te technologie oferują naprawdę wysoką jakość na skalę światową. Jest to w pełni innowacyjny hamulec, w którym proces produkcji zapewnił strukturalną jakość i absolutną niezawodność przy masie 325g, czyli o 34g mniejszą w porównaniu z normalną wersją. CURA X będzie dostępna na rynku początkowo w ograniczonych ilościach, począwszy od lipca ale już wkrótce do sprzedaży trafią większe ilości. 

Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych czarny, polerowany i złoty.


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl