​Selle Italia model X LEAF: Zrównoważone siodełko z nową grafiką inspirowaną naturą, powstałe w procesie Greentech

Siodełko stworzone w ekologicznie zrównoważonym procesie produkcji, w którym unika się stosowania substancji zanieczyszczających środowisko dzięki opatentowanej technologii Greentech. Nowe siodełko Model X Leaf wyróżnia się przyciągającą wzrok grafiką opartą na wzorze zielonego liścia.

Filozofia firmy Sella Italia zawsze skupiała się na innowacyjności, ponieważ innowacyjność oznacza podążanie naprzód, co przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego doprowadziło do powstania technologii produkcji Greentech - przyszłościowego podejścia do tworzenia siodełek rowerowych. Proces produkcji, który całkowicie eliminuje użycie jakichkolwiek elementów zanieczyszczających środowisko, takich jak kleje i żywice syntetyczne, przy zerowej ilości odpadów, ponieważ każdy odrzucony materiał lub odpad jest ponownie wprowadzany do cyklu produkcyjnego. A ponieważ technologia Selle Italia głosi hasło "Future Rides Green", efektem końcowym jest siodełko z komponentami, które można poddać recyklingowi po zakończeniu cyklu życia.

Model X Leaf: zrównoważone, nadające się do recyklingu siodełko z mechanicznym montażem, wolne od zanieczyszczeń  

W 2021 r. cykl produkcyjny Greentech zaowocował powstaniem linii siodeł Model X, które natychmiast spełniły wymagania i trendy rynkowe. Dlatego też firma Selle Italia odnowiła ofertę, wprowadzając na rynek nowy model X Leaf, który uzupełnia linię o siodełko ultra-ekologiczne, charakteryzujące się przyciągającą wzrok grafiką: wzór liścia, nadrukowany bezpośrednio wewnątrz przezroczystej pokrywy, podkreśla proekologiczne podejście do siodełka. Siodełko Modelu X Leaf jest produkowane poprzez mechaniczny montaż trzech elementów, co eliminuje użycie substancji zanieczyszczających środowisko, przy pełnym poszanowaniu technologii produkcji Greentech. Szyna wykonana jest z ultrawytrzymałego i elastycznego stopu FeC, a siodełko ma falisty kształt, zapewniający bardziej stabilną pozycję rowerzystom z tylnym pochyleniem miednicy. Wreszcie, nowy Model X Leaf posiada zintegrowaną z wyściółką powłokę antybakteryjną.

Bardzo szybki, zautomatyzowany i energooszczędny proces produkcji oznacza, że cena detaliczna siodełka Model X Leaf jest również konkurencyjna.  Cały proces produkcji siodełek, opatentowany przez włoską firmę, odbywa się bez udziału firm znajdujących się tylko w promieniu do 15 km od siedziby firmy, co przyczynia się do dalszej redukcji emisji CO2.

Specyfikacja

Rozmiar: 145 mm x 245 mm 
Waga: 315gr
Szyna: FeC Alloy Ø7 mm
Rozmiar idmatch: L3
Sugerowana cena detaliczna: 59,90 euro 

Więcej informacji: www.selleitalia.com


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl