Nowe siodełko Power Pro with Mirror firmy Specialized w technologii druku 3D i niższej cenie

Specialized wypuścił nową wersję siodła Power Pro z technologią Mirror, czyli górą o strukturze drukowanej w 3D, która ma "idealnie" odzwierciedlać anatomię użytkownika. Jest to trzecie siodło z technologią Mirror i pierwsze, które nie nosi oznaczenia "S-Works", po S-Works Power z Mirror i S-Works Romin EVO z Mirror.

Podczas gdy góra jest wykonana w tej samej technologii Mirror, co poprzednie dwa siodła, różnica tkwi w szynach - Power Pro with Mirror zamienia karbon na tytan. Jak się dowiadujemy Power to "najmocniejszy Mirror w historii" dzięki tytanowym szynom i że dzięki temu nadaje się do jazdy szosowej, górskiej i szutrowej. Siodełko jest również określane jako "pierwszy krok Specializeda na drodze do produkcji w obiegu zamkniętym", ponieważ w jego podstawie zastosowano odzyskane włókno węglowe.

Siodło Power Pro with Mirror jest przeznaczone dla mężczyzn i kobiet i dostępne w dwóch rozmiarach: 143 mm i 155 mm. Kosztuje 290 GBP / 325 USD / AU$500 / 370 EUR.

Nie pierwszy raz Power Pro wyposażono w dodatkową technologię zwiększającą komfort - wcześniej zaprezentowano Power Pro z Elastonem, w którym zastosowano konstrukcję z pianki wykonanej z ekspandowanych koralików, o której mówiło się, że daje uczucie "siedzenia na 1000 poduszek". W modelu Mirror firma przekonuje, że wychodzi poza piankę. Power Pro jest wykonany poprzez drukowanie 3D płynnego polimeru w "nieskończenie elastycznej strukturze plastra miodu", która ma zapewniać komfort, siłę i zdrowie, ponieważ "odzwierciedla" anatomię użytkownika.

Góra siodełka jest podobno tej samej konstrukcji, co wkładka Mirror, którą zastosowano w modelu S-Works Pro z Mirror firmy Specialized. Oba siodła mają 14 000 rozpórek i 7 799 węzłów tworzących konstrukcję otwartej siatki. To mniej niż w modelu S-Works Romin EVO with Mirror, który ma 22 000 rozpórek i 10 700 węzłów.

Specialized twierdzi, że opatentowana konstrukcja siodełka Body Geometry została przetestowana w laboratorium, aby zapewnić przepływ krwi do wrażliwych obszarów. Ponadto specjaliści tej firmy uważają, że Power Pro jest wykonany przy użyciu nowego, opracowanego przez markę procesu z odzyskanego włókna węglowego.

W procesie tym skrawki węgla z produkcji fabrycznej łączone są z wtryskiwanym nylonem, tworząc podstawę, która według Specializeda składa się w 15 procentach z odzyskanego włókna węglowego. Jest to pierwszy krok producenta w kierunku rozwoju "produkcji w obiegu zamkniętym", czyli procesu, w którym materiały i produkty mogą być przetwarzane niemal bez końca bez utraty swoich właściwości.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl