Jedyna w Polsce nowa trasa rowerowa dookoła pustyni

Są już w Małopolsce rowerowe trasy nad rzekami, kanałami i jeziorami, więc co powiecie dla odmiany na trasę wzdłuż największej polskiej pustyni? O planowanych inwestycjach w okolicy Pustyni Błędowskiej było już kilka rozmów w przeciągu ostatnich dwóch lat, ale teraz można w końcu powiedzieć że naprawdę się tu buduje. Nowe inwestycje na Ziemi Olkuskiej nie ograniczają się tylko do betonowej ścieżki pieszo-rowerowej jaka powiedzie skrajem pustyni.


Dodatkowo są już gotowe lub budują się kolejne porządne szutrówki w okalających pustynię lasach, tak żeby można było już w te wakacje wygodnie przejechać się po ok. 15 km pętli wokół pustyni, totalnie poza ruchem samochodowym. Dodatkowo na kolejnych etapach mają tu powstać też drewniane ścieżki na palach nad doliną Białej Przemszy, dodatkowe łączniki czy wieża widokowa z pokopalnianego szybu.


I to jeszcze nie wszystko, bo powstają tu kolejne kilometry leśnych rowerowych szutrówek w ramach #VeloPrzemsza oraz rozbudowy Szlak Orlich Gniazd. Wszystko co kilka dni temu zostało sprawdzone przez adminów strony Velo Małopolska zostało dodane do mapy głównej dróg rowerowych, więc jest już wstępny podgląd na to jak to będzie za parę miesięcy wyglądać. Do sprawdzenia zostało  połączenie z Wolbromiem, gdzie nadal buduje się trasa wokół tamtejszego zalewu (zakończenie prac też w wakacje), więc spodziewajcie się jeszcze kilku relacji z tych okolic w najbliższym czasie, a na pewno jak będzie można już zaprosić wszystkich na gotową, pełną pętlę wokół pustyni.

Foto: Velo Małopolska


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl