Nowy rower Vielo V+1 Race Edition jest przeznaczony wyłącznie do bezprzewodowych grup 1x

Jeśli planujesz kupić grupę SRAM eTap AXS z pojedynczą zębatką, czytaj dalej - w przeciwnym razie ten rower nie jest dla Ciebie.

Nowy rower Vielo V+1 Race Edition jest przeznaczony wyłącznie do bezprzewodowych grupowych jednorzędowych i może pochwalić się deklarowaną masą ramy 880 g.

Najwyższy model V+1 wykorzystuje najnowsze bezprzewodowe zestawy grupowe SRAM, dzięki czemu każdy szczegół jest czysty i pozbawiony bałaganu. Jazda po szutrze jeszcze nigdy nie była tak elegancka.

Mechaniczne grupy nie są brane pod uwagę, ponieważ w tej wyjątkowo estetycznie wyglądającej ramie nie ma miejsca na prowadzenie linek do tylnej przerzutki. Oznacza to, że Twój wybór będzie ograniczony do zestawu SRAM eTap AXS w wersjach Red, Force, Rival lub Eagle/mullet, w zależności od Twoich preferencji i budżetu. Vielo będzie oferować zestawy oparte na wersjach XPLR pierwszych trzech z nich jako wyposażenie fabryczne..

Przewody hamulcowe są w całości poprowadzone wewnątrz. W kokpicie przechodzą przez jednoczęściową kierownicę/mostek Vielo. 

Pokazowy rower Vielo na premierę wyposażony został w zestaw SRAM Red XPLR, zaciski hamulcowe Hope RX4+ i koła Zipp 303 Firecrest. Rower ma także siodełko drukowane w 3D, karbonowe sztywne osie Vielo i malowanie w kolorze czerwono-pomarańczowym, na którym widnieje szereg malutkich logo V+1.

Vielo V+1 doczekał się drugiej generacji, z prześwitem na opony do 50 mm i zoptymalizowanym pod kątem napędów jednorzędowych symetrycznym połączeniem dolnego suportu z chainstayem, które umożliwia jazdę na szerokich oponach bez konieczności opuszczania widełek od strony napędu. Vielo twierdzi, że zapewnia to o 30% większą sztywność.

Szersze jest także połączenie dolnej rury z suportem, tak jak w rowerze szosowym Vielo R+1. Zastosowano nowy, sztywniejszy widelec z większym prześwitem na opony. 

Opcje budowy, ceny i dostępność Vielo V+1 Race Edition

Istnieją trzy opcje budowy roweru Vielo V+1 Race Edition:

  • SRAM Red eTap XPLR, w cenie 9 999 funtów / 13 000 dolarów 
  • SRAM Force eTap XPLR, w cenie 7 499 £ / 9 170 $ 
  • SRAM Rival eTap XPLR, w cenie 5 899 funtów / 7 890 dolarów 

Zamówienia przedpremierowe można składać już teraz w sieci 40 dealerów Vielo, a dostawa planowana jest na początek maja. 

Nowy kolor dla R+1 Strato

Vielo oferuje również nową opcję koloru liliowego ze złotymi akcentami dla roweru szosowego R+1 Strato. Jest on przeznaczony do współpracy z grupą Campagnolo Ekar. Jest to kolejny rower, który jest wyposażony tylko w jedną zębatkę, ale w tym przypadku z wierceniem potrzebnym do podłączenia linek mechanicznego zestawu Ekar. Jego cena wynosi od 5 599 funtów / 7 520 dolarów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl