Nowa generacja modeli Festka ONE i Scalatore jest teraz dostępna w wersji całkowicie pozbawionej kabli

Czeski producent wysokiej klasy karbonowych ram rowerowych wprowadza na rynek nową generację swoich modeli ONE i Scalatore. Oba przeszły znaczącą modernizację, która wreszcie pozwoliła marce zaoferować je ze zintegrowanymi przewodami - coś, czego klienci Festki domagali się od dawna. Dzięki zastosowaniu technologii druku 3D i części drukowanych w 3D zarówno linki przerzutek, jak i hamulców są poprowadzone wewnętrznie w ramie roweru. Poza czystym wyglądem, linki są chronione przed czynnikami zewnętrznymi (brud, woda) oraz przed zaczepieniem lub zerwaniem podczas kolizji.

Michael Moureček, współzałożyciel firmy Festka i człowiek stojący za projektami rowerów tej marki, wyjaśnia: 

"Naszą strategią zawsze było to, aby nasze ramy były kompatybilne z jak najszerszą gamą komponentów. Jednak z tego powodu wewnętrzne prowadzenie linek stało się dość problematyczne, ponieważ wymaga kompatybilności kilku komponentów: ramy, widelca, główki ramy, wspornika kierownicy i kierownicy. Mieliśmy dwie opcje - albo zaprojektować własne rozwiązanie i ograniczyć kompatybilność komponentów, albo poczekać i zobaczyć, które z wielu rozwiązań zwycięży i umożliwi wszystkim na rynku łączenie różnych produktów."     

Chociaż sytuacja nie osiągnęła jeszcze etapu swobodnego wyboru, w końcu jest wystarczająco dużo komponentów innych firm, które Festka może wykorzystać do budowy rowerów z wewnętrznie poprowadzonymi pancerzami i przewodami. Aby było to możliwe, Festka musiała zdecydować się na różne części drukowane w technologii 3D. Służą one dwóm celom. Niektóre z nich służą jako interfejsy, dzięki którym komponenty pasują do siebie, podczas gdy inne są umieszczane wewnątrz ramy, aby ułatwić instalację linek i kabli. Po wprowadzeniu technologii druku 3D Festka jest w stanie zaoferować indywidualne rozwiązania dla każdego przypadku.

Oprócz zintegrowanych kabli, oba modele posiadają inne ulepszenia i usprawnienia, w tym przeprojektowane rurki z nawiniętego włókna węglowego, które zwiększają komfort i sztywność.

Ceny nowej generacji Festki ONE zaczynają się od 4 290 euro za zestaw ramy i 7 590 euro za kompletną konstrukcję. Ceny nowej generacji Festki Scalatore zaczynają się od 5 990 euro za zestaw ramy i 9 290 euro za kompletną konstrukcję. Są one dostępne na czterech poziomach wzornictwa, począwszy od podstawowego Core, a skończywszy na artystycznym You By Festka. Szczegóły można znaleźć w załączonych kartach produktów lub na stronie festka.com. 

www.festka.com

https://www.facebook.com/festka

https://www.instagram.com/festka/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl