​Czechy i Góry Łużyckie gospodarzem Mistrzostw Europy w Maratonie MTB

Po raz drugi w historii Góry Łużyckie przyjmą najlepszych kolarzy maratońskich Starego Kontynentu, którzy wezmą udział w jubileuszowych, dwudziestych Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB. Wyścig ten powraca do Czech po dziesięciu latach. Podczas pierwszej edycji w 2012 roku mistrzostwa zostały zdominowane przez czeskie barwy, ponieważ dwa pierwsze miejsca należały do kraju organizatora. Mistrzem Europy został Kristián Hynek, a tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Pavel Boudný. Wielki faworyt z Austrii Alban Lakata zdobył tylko brązowy medal. W kategorii kobiet rozstrzygnął się ostatni sprint. Pia Sundstedt z Finlandii pokazała, że ma więcej siły i zdobyła złoty medal, pozostawiając Sally Bigham na drugiej pozycji.

Weekend pełen rowerów górskich, w którym każdy znajdzie coś dla siebie Malevil Cup to jeden z najbardziej prestiżowych maratonów MTB w Czechach i żaden rowerzysta nie powinien go przegapić. W ostatnich latach wyścig ten dwukrotnie gościł Mistrzostwa Czech XCM i kilka razy został włączony do UCI MTB Marathon Series. Wyścig przyciąga najlepszych maratończyków i amatorów na wszystkich poziomach zaawansowania. Możliwość porównania własnych sił i doświadczeń z konkurencją daje wiele osobistych wyzwań. Malownicze krajobrazy i trudność trasy dostarczają zawodnikom wielu emocji, a każdy fan MTB znajdzie tam coś atrakcyjnego dla siebie. 23. edycja Malevil Cup i UEC European Championships MTB Marathon odbędzie się w dniach 18 - 19 czerwca 2022 roku. Weekend wyścigowy rozpocznie się od piątkowego programu wieczornego na Placu Dominikańskim w Jabłonnie w Podještědí, gdzie zainaugurowane zostaną Mistrzostwa Europy i przedstawieni główni faworyci do medali. Malevil Cup będzie wyjątkowo rozgrywany przez cały weekend, aby zadowolić zarówno amatorów, jak i elitę kolarstwa górskiego. Jak zwykle sobota będzie należała do amatorów, którzy będą mogli wybierać spośród tras o długości 100 km, 70 km, 50 km lub 30 km. Niedziela jest zarezerwowana dla kategorii Elita i Masters mężczyzn i kobiet.

Trasy Mistrzostw Europy Trasy Malevil Cup oferują to, co najlepsze w Górach Łużyckich i Żytawskich. Zawierają mieszankę polnych i leśnych ścieżek, stromych podjazdów, kamienistych i korzennych zjazdów oraz ekscytujących naturalnych singletracków. Malevil Cup tradycyjnie rozpoczyna się na Rynku w Jabłonnie w Podještědí. Pierwszy atrakcyjny przejazd zaczyna się już na pierwszych kilometrach, kiedy mija się formację skalną "Brama Czeska" i jedzie przez naturalny singletrail do Hrádka nad Nisou. Klejnotem trasy jest tradycyjny przejazd przez uzdrowisko Oybin i wyzwanie w postaci najtrudniejszego podjazdu na szczyt Hvozd, gdzie często rozstrzygają się losy wyścigu. Wyzwaniem jest także przejazd wokół dominującego szczytu Luž.

Dla kategorii Men Elite i Masters do 49 lat przygotowano trasę o długości 100 km i przewyższeniu 2250 m. Trasa jest wymagająca, ale także rozrywkowa i pozwala sprawdzić, kto jest najlepszy. Wyścig Elity Kobiet będzie nieco krótszy: będzie liczył 90 km, na których zawodniczki będą musiały pokonać łączną wysokość ponad 1980 metrów. Starsi kolarze Masters Men i Women, którzy wezmą udział w mistrzostwach Europy, będą mogli wybrać lżejszą wersję, która będzie liczyła "tylko" 70 km, a różnica wysokości wyniesie 1550 metrów. Na dwudziestych Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB na swoich właścicieli czeka w sumie 17 kompletów medali.

Więcej informacji: 

www.malevilcup.cz
www.facebook.com/malevilcup
www.instagram.com/malevilcup


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl