Czy to nowy widelec gravelowy Fox 32 AX Taper Cast?

Nieprezentowany jeszcze oficjalnie widelec Fox 32 AX Taper Cast do rowerów gravelowpch pojawił się w sprzedaży online przed oficjalną premierą marki. Prawdopodobnie jest to następca modelu Fox AX Adventure, który pojawił się na rynku w 2017 roku. Podobnie jak tamten widelec, Fox 32 AX Taper Cast ma 40mm skoku zawieszenia, jak podaje Deporvillage, gdzie pojawiła się oferta sprzedaży. Była by too prawdziwa niespodzianka...

Podczas gdy stary widelec Fox AX był w zasadzie przerobioną wersją istniejących amortyzatorów do rowerów górskich, nowy widelec ma obniżenia dostosowane do jazdy po szutrze, przyjmując charakterystyczny stożkowy kształt w kierunku osi.

Wyceniony na 1097,83 funtów, widelec Fox 32 AX Taper Cast jest przeznaczony do kół 700c rowerów szutrowych. Nie ma wzmianki o prześwicie na opony, ani o kompatybilności z kołami 650b.

Widelec zbudowany jest wokół standardowej osi 12x100mm i wyposażony jest w trójpozycyjny damper FIT 4. Ten sam tłumik jest stosowany w widelcach Foxa do rowerów górskich i pozwala rowerzystom na przełączanie pomiędzy otwartym, średnim i twardym ustawieniem tłumienia. Możliwe też że Fox zastosuje w tym widelcu standard płaskiego montażu hamulców, odchodząc od standardu post-mount, który był obecny w oryginalnym widelcu AX Adventure.

W przeciwieństwie do poprzednika widelec jest wyposażony w charakterystyczną dla Foxa powłokę Kashima na górnych goleniach.

Właściwości:
- Zastosowanie: MTB, Gravel
- Wymiary: 700C
- Wykończenie goleni: Kashima
- Seria: Factory
- Oś: Kabolt 12x100
- Skok: 40 mm
- Regulacja: FIT4
- Wkładka: 3 Pozy-Adj
- Rura setowa: 1.5 T
- Wysięg: 45 mm


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl