33 000 km w 24h i wykręcona góra kasków i lampek rowerowych dla Domów Dziecka

Warszawscy kolarze, w obecności ambasadora akcji, Czesława Langa uroczyście przekazali 169 kasków i 200 lampek rowerowych dla dzieci z domów dziecka, podczas uroczystej Gali w Ratuszu Wilanów. Wcześniej, na przełomie lipca i sierpnia 366 rowerzystów przejechało 33.000 km w ciągu 24 godzin, aby osiągnąć ten cel. Dodatkowo „wykręcili” jeszcze obóz narciarski dla 20 podopiecznych placówek opiekuńczych. A wszystko za sprawą akcji pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2”, zorganizowanej przez BIKE EXPO Narodowy Team z Wilanowa. Świadczenia od darczyńców pozwoliły zamienić przejechane kilometry na kaski i lampki rowerowe oraz obóz narciarski dla dzieci z domów dziecka o wartości ponad 60.000 złotych! 100% kwot przekazanych przez Darczyńców za kilometry wykorzystaliśmy na zakup sprzętu, a koszty organizacyjne ponieśli członkowie BIKE EXPO Narodowy Team i ich rowerowi Przyjaciele. Ambasadorem akcji jest również multisportowiec, aktor i kolarz Piotr Zelt.


Z pomocą portalu domydziecka.org zwróciliśmy się z prośbą do domów dziecka, aby przesłały nam swoje zapotrzebowanie na kaski i lampki rowerowe dla swoich podopiecznych. Zależało nam na podaniu zarówno potrzebnych ilości kasków wraz z rozmiarami oraz lampek przednich i lampek tylnych do posiadanych rowerów. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy na rowerach. 100% otrzymanych kwot za kilometry przeznaczymy na zakup kasków i oświetlenia, poszukując najlepszych i dobrych jakościowo ofert na rynku. Za „wykręcone” od darczyńców pieniądze, z pomocą Fundacji Góry Przenosić udało się nam kupić 169 kasków bardzo wysokiej jakości oraz 200 lampek rowerowych. Nasza akcja będzie cykliczna, więc zamówienia, których nie udało się nam się zrealizować teraz będziemy starali się zrealizować w kolejnym roku. Zapotrzebowanie jest ogromne.

„Przejeżdżając łącznie 33.000 km w 24 godziny rozbiliśmy bank” – powiedział Arkadiusz Walus. Zgarnęliśmy z nawiązką pełną pulę od darczyńców. Nasza akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, a atmosfera wśród uczestników jest nie do opisania. Oprócz 169 kasków i 200 lampek rowerowych „wykręciliśmy” także czterodniowy obóz narciarski z profesjonalnym szkoleniem dla dzieci z chorzowskiego domu dziecka ufundowany przez Hotelu i Stację Narciarską Czarny Groń w Rzykach oraz szkołę narciarską Talarinio. Naszą akcję na pewno będziemy rozwijać i kontynuować w kolejnych latach, co symbolicznie zapoczątkowaliśmy na trenażerach podczas uroczystej Gali, oczywiście wspólnie z Czesławem Langiem”. 

DARCZYŃCY 2021:

Intersport Polska, Mio Polska, Knog, Czarny Groń PARTNERZY 2021: BIKE EXPO Narodowy Team, AirBike, Lang Team, Czas na bezpieczny rower, Fundacja Góry Przenosić, DPD Polska, Góra Kawiarnia, Tur De Tur, Mariusz Czykier / czykier.com, Kolarsko.pl, Talarinio Szkoła Narciarska


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl