Pirelli i World Tour Team Trek-Segafredo jeszcze bardziej zacieśnią współpracę w 2022 roku.

Pirelli i World Tour Team Trek-Segafredo jeszcze bardziej pogłębiają współpracę, która będzie miała zasadnicze znaczenie dla rozwoju nowych opon wyścigowych. Ogłoszenie to ma miejsce w przeddzień Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1 Aramco 2021, które odbyło się 24 października w Austin TX. . Podczas Grand Prix zawodnicy Trek-Segafredo Elisa Longo Borghini i Mads Pedersen przejechali na swoich rowerach Trek okrążenie honorowe wokół słynnego Circuit of The Americas, podkreślając tym samym  wyścigowy charakter współpracy z Pirelli. Podpisana po raz pierwszy w 2020 roku, współpraca techniczna Trek-Segafredo z Pirelli  już dostarczyła wielu powodów do świętowania. W ciągu zaledwie dwóch sezonów jazdy na flagowych oponach Pirelli P ZERO TM, drużyna wygrała takie wyścigi jak Mediolan - Sanremo, Liège - Bastogne - Liège. Bastogne - Liège Femmes i, wciąż świeżo w naszej pamięci, inauguracyjny Paryż-Roubaix Femmes, w którym wybór opon odegrał kluczową rolę. W 2022 roku drużyna World Tour będzie ponownie ścigać się na oponach Pirelli, a rozwój techniczny pozostanie kluczowym aspektem tej współpracy. Rozszerzone partnerstwo Pirelli zajmie również ważne miejsce w męskich i damskich strojach Trek-Segafredo 2022.

OD WYŚCIGÓW DO OPON

Matryca wyścigowa Pirelli jest niezmienna we wszystkich formach, niezależnie od tego, czy jest to kolarstwo szosowe, kolarstwo górskie, motocross, czy opony Formuły 1. Ewolucja technologiczna wyjaśnia decyzję Pirelli o obecności na zawodach, które są laboratorium na świeżym powietrzu, gdzie opracowuje się produkty, które stają się dostępne dla wszystkich fanów kolarstwa. W tym kontekście, partnerstwo z zawodnikami sportowcami z zespołu Trek-Segafredo jest najważniejsze, szczególnie ze względu na informacje zwrotne, jakie się z nią wiążą.  Na przykład, pierwsza bezdętkowa opona Pirelli P ZERO RACE TLR jest bezpośrednim wynikiem współpracy technicznej z zespołem. W 2022 r. kolarze Trek-Segafredo będą nadal przekazywać informacje zwrotne z różnych terenów. w różnych wyścigach dla kobiet i mężczyzn. Ostatecznym celem tego szeroko zakrojonego procesu testowania jest dostarczenie klientom najlepszych doświadczeń z oponami Pirelli podczas ich własnych wyścigów. jazdach.

Matteo Barbieri, Dyrektor Pirelli Cycling: 

"Dla Pirelli partnerstwo z wiodącą firmą, jaką jest Trek i sportowcami z zespołu Trek-Segafredo jest kluczowe dla dalszego podnoszenia poziomu technologicznego naszych opon. Zostały one zaprojektowane z myślą o jakości i osiągach wymaganych przez zawodowych kolarzy, a także z możliwością adaptacji i wszechstronnością, której potrzebują amatorzy. Dziś współpraca rozszerza się jeszcze bardziej, co potwierdza nasze wzajemne zadowolenia z dotychczasowej drogi, którą wspólnie podążaliśmy".

Roger Gierhart, wiceprezes Trek Bicycle, powiedział:

"Marka Pirelli tworzy od dziesięcioleci opony, które wygrywają wyścigi. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą, która odegrała tak wielką rolę w bogatej historii kolarstwa. Pirelli jest nieocenionym partnerem TrekSegafredo, szczególnie podczas współpracy z naszymi kolarzami i pracownikami, aby stworzyć produkty, które wyróżniają się w peletonie World Tour. w peletonie World Tour."

Mistrzyni Włoch Elisa Longo Borghini, skomentowała: 

"Jesteśmy dumni, że możemy ścigać się z Pirelli i współpracujemy z ich technikami. Ze względu na intensywne i szerokie zastosowanie technologii, które Pirelli wdraża w swoich oponach kolarskich prace rozwojowe z nimi są emocjonujące i zawsze mamy pewność, że możemy polegać na najbardziej zaawansowanym materiale, jaki możemy uzyskać. Dodatkowo, ekscytująca jest świadomość, że nasze opony kolarskie są projektowane, produkowane i testowane przy użyciu tej samej technologii, z której korzystają kierowcy Formuły 1 w każdy weekend!".

o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl