​Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team trzeci w Pucharze Świata MTB po finałowym wyścigu w amerykańskim Snowshoe

Ogromny sukces Ondreja Cinka i historyczne osiągnięcie KROSS ORLEN Cycling Team. Zawodnik jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie po finałowym wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim, kończy sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium zapewnił sobie świetnymi startami w trakcie całego sezonu oraz trzecią lokatą podczas ostatniego wyścigu. Jego klubowy kolega Bartłomiej Wawak, mimo dwukrotnego przebicia opon, dotarł na metę osiemnasty. To był niezwykle udany sezon dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team.

Finałowy wyścig Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe obfitował w niesamowite zwroty akcji i niespodzianki, przynosząc kibicom i zespołom kolarskim mnóstwo emocji. Ondrej Cink od początku jechał bardzo mądrze i przez cały czas walczył w czołówce, raz po raz starając się uciec grupie zawodników. 

- Nigdy wcześniej mężczyzna z teamu wspieranego przez KROSS i ORLEN nie stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzisiejsza trzecia lokata Ondreja i zarazem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to niebywały wyczyn naszego zawodnika i duży powód do radości. Przed nami jeszcze 2 wyścigi, w tym mistrzostwa świata w maratonie MTB, w którym wystartuje Maja Włoszczowska i w ten sposób zakończymy sezon 2021 – mówił tuż po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

Osicki dodał, że już teraz planuje przygotowania do kolejnego sezonu i że ma nadzieję, iż będzie on jeszcze lepszy dla jego drużyny.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl