​Na koniec lata Józefów wita, czym chata bogata

Bagna i bory, torfy i wydmy, wertepy i łachy piachu. Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon organizowany 19 września przez Urząd Miasta Józefowa i kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę z pewnością osłodzi kończące się lato.

Ledwo co peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon wychynął z łódzkiego Lasu Łagiewnickiego, czyli największego miejskiego parku w Europie, a Cezary Zamana już kieruje kolarki i kolarzy do monumentalnych borów i bagien w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Ta zachwycająca swoją malowniczością kraina 19 września pokaże jednak inne oblicze. Bardziej sportowe, mniej wybaczające, a przy tym, twarde jak nabita do maksimum opona. Wytyczone tutaj przez Cezarego Zamanę trasy zmuszą do maksymalnej uważności. Przyda się ona, aby nie wypaść z optymalnego toru jazdy na wąskich zakrętach. Aby nie stracić rytmu jazdy na serii hopek. Aby nie przegapić momentu, w którym należy nacisnąć na pedały, zaatakować i odjechać rywalom.

„Co roku zawody w Józefowie są tymi najdłużej wyczekiwanymi i cieszą się największym zainteresowaniem. Sama trasa regularnie ląduje w czołówce najlepszych tras w sezonie i niezmiennie budzi wielkie emocje. Mówiąc krótko, do Józefowa każdy chętnie przyjeżdża” – zaznacza dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana. „W tym roku tradycji stało się zadość i dystanse zostały zmodyfikowane. Na peleton czeka więc kilka niespodzianek” – obiecuje triumfator Tour de Pologne.

Sportową niespodzianką jest też zapowiedziany udział w peletonie Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX, zwycięzcy niedawnej imprezy Red Bull Roof Ride i zdobywcy Pucharu Świata Freestyle MTB. Specjalnie na tę okoliczność specjalista od szalonych trików wykonywanych na hopach, zamieni mały rower na pełnokrwiste MTB i przejedzie trasę maratonu.

Tradycją józefowskiego maratonu jest też zaangażowanie Urzędu Miasta w Józefowie. Nie inaczej jest w tym roku – władze samorządowe przyłączyły się do organizacji maratonu. Partnerem zawodów jest też Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie.

Sponsorem maratonu jest Holiday Inn Warszawa Józefów, który nie tylko udostępni swoje tereny zielone na bazę zawodów, ale również przygotuje specjalną zniżkę na pobyt na weekend 18-19 września w swoim obiekcie.

Zapisy na zawody Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/182), a także w dniu maratonu (czyli w niedzielę piątego września) w biurze zawodów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl