​Twierdza Bike Maraton. Czas na Mistrzostwa Polski XCM w Srebrnej Górze

Kolejna edycja Bike Maratonu już 11 września. Tym razem zapraszamy do Srebrnej Góry na Mistrzostwa Polski XCM PZKol, gdzie zapowiada się kolejny z gatunku tych „prawdziwych” i „górskich” maratonów. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację na spektakularny powrót MP w góry. Srebrna Góra to MTB w pigułce, a trasa najbliższego Bike Maratonu to spełnione marzenie każdego górala.

Na dystansie GIGA (77 km, ponad 2100 m w pionie) ścigać się będzie przede wszystkim Elita K i M. Kolejne komplety medali MP pozostaną też do wręczenia w kategoriach U23, Masters I,II,III i Cyklosport.

Na dystansie MEGA (52 km, 1380 m przewyższenia) ścigać się będą, tak jak w Pucharze Polski XCM, zawodnicy i zawodniczki z licencjami Junior.

Zgłoszenia i opłaty online (z obowiązkowym podaniem numeru licencji): https://bikemaraton.com.pl/srebrna-gora/mistrzostw...

Bike Maraton nie zapomina oczywiście o amatorach, choć bardziej pasuje tu określenie „zawodnicy bez licencji”. Oni również stoczą walkę o medale MP, a w przypadku zwycięzców dystansu GIGA – również o mistrzowskie koszulki.

Przewidziano więc dla nich klasyfikację open na dystansie GIGA (miejsca 1-3 K i M oraz dodatkowo pamiątkowe medale MP na podium kategorii wiekowych), na dystansie MEGA (1-3, K i M) oraz na dystansie CLASSIC (35 km, 890 m przewyższenia, również klasyfikacja open K i M).

Dla porządku przypomnijmy też o czwartym dystansie Bike Maratonu, czyli o dystansie FUN (19 km, 650 m w pionie).

Zawodnicy ścigający się na koronnym dystansie BM i MP (GIGA) zwiedzą dokładnie góry po obu stronach Przełęczy Srebrnej i ścigać się będą na jednej rundzie. Kluczowe fragmenty trasy przebiegać będą wokół srebrnogórskich fortów, z wykorzystaniem tamtejszych kultowych ścieżek enduro i krętych singli. Trasa połączy Góry Bardzkie i Sowie. Zawodnicy elity najpierw pojadą więc w Góry Bardzkie i tak jak zawodnicy dystansu MEGA, dotrą aż do Barda Śląskiego (premia Hotelu „Bardo”). CLASSIC też ruszy w tę stronę, ale odwrót do rozjazdu i mety rozpocznie trochę wcześniej. Po rozstaniu ze wspólnymi znakami dystansu MEGA, dystans GIGA pojedzie w Góry Sowie i zawróci w kierunku mety dopiero spod Przełączy Woliborskiej. Przy zjeździe z niej czeka jeszcze Premia Romana, potem jazda podnóżem gór i kolejna wspinaczka na grzbiet.

Start i meta usytuowane będą w Srebrnej Górze na ul. Polnej 14 (Centrum Tras Enduro).

Szczegóły lokalizacji i dojazdu: https://bikemaraton.com.pl/srebrna-gora/biuro-zawo...

Biuro, tradycyjnie, czynne będzie w piątek od 17:00 do 20:00 i w dniu zawodów od 8:00.

Plan startów:

10:00 – start MP XCM PZKol i MP Amatorów – dystans GIGA

11:00 – start sektora nr 1 (MEGA/ CLASSIC, MP XCM PZKol w kat. Junior i MP Amatorów)

starty co 5 minut – start sektora nr 7 (MEGA/ CLASSIC) o 11:30

11:35 – start dystansu FUN

Po więcej informacji zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl