Czas na Wielki Finał w Żyrardowie. ŻTC Race.

W miniony weekend rywalizacja w ramach odpowiednio dziewiątego i dziesiątego etapu ŻTC BIKE RACE odbyła się w Górze Kalwarii i Warce.

Na starcie obu zawodów stanęło ponad czterystu zawodników, a dodatkowo w ramach zmagań w Warce odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. – To był naprawdę wymagający weekend dla zawodników. Rywalizacja dzień po dniu, ale to już historia. 29 sierpnia widzimy się na finałowej potyczce w Żyrardowie – mówi dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.


W Żyrardowie zaplanowano prawdziwe święto sportu, które rozegrane zostanie w sąsiedztwie malowniczego zalewu. Najpierw na trasę wyruszą biegacze na dystansach 5 i 10 kilometrów. Po ich rywalizacji, zmagania rozpoczną kolarze w finałowym etapie cyklu ŻTC BIKE RACE.

Start i meta dla obu biegowych dystansów usytuowane są przy Zalewie Żyrardowskim (ul. Ziołowa 17). W porównaniu z zeszłym rokiem organizatorzy wprowadzili pewne modyfikacje w trasie, dzięki czemu rywalizacja będzie w całości toczona na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom. Warto nadmienić, że w czasie biegu czynne będzie kąpielisko. W przypadku słonecznej pogody, uczestnicy będą mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli po wyczerpujących zmaganiach. Podobnie jak rok temu, o mięśnie i dobre samopoczucie uczestników biegu zadba Sławomir Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR wcieli się w role prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

Tuż po rywalizacji biegaczy na trasę wyruszą kolarze. W dwóch renomowanych cyklach FIT RACE i SUPER PRESTIGE. Zawodnicy ścigać będą się na rundzie o długości niemal 27. kilometrów. Po starcie z ul. Ziołowej trasa biegnie ulicami Słowiańską i Mickiewicza w kierunku Korytowa, gdzie skręt w prawo na Wręczę. Na wielostronnym skrzyżowaniu we Wręczy skręt w lewo w kierunku Świnic. Po dojechaniu do Świnic skręt w prawo i ul. Żukowską do Wręczy, gdzie skręt w prawo w kierunku wielostronnego skrzyżowania, na którym skręt w lewo. Następnie przez Pniowe, skręt w prawo na Bednary Dolne i skręt w prawo na Aleksandrię. Po dojechaniu do drogi poprzecznej skręt w lewo na Nowy Dworek. W miejscowości Benenard skręt w prawo, przez wiadukt nad "50" do Korytowa, gdzie skręt w lewo w Świerkową na metę przy ul. Ziołowej w Żyrardowie.

– Zapraszam wszystkich do Żyrardowa na bieg oraz decydującą potyczkę kolarską, zapewne jak zwykle przystało na finał nie zabraknie zaskakujących rozstrzygnięć, euforii szczęścia, jak i goryczy porażki – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl