​Bike Maraton Bielawa. Wakacyjny FUN i GIGA dla twardzieli

17 lipca w Bielawie mamy kolejną edycję cyklu Bike Maraton. Opadł już kurz i emocje po etapówce Bike Adventure i zmaganiach z upałem, przewyższeniami i dystansem Ultra Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie.  Na pewno – również tym najlepszym – przydał się odpoczynek i okazja do regeneracji. Uporaliśmy się też wreszcie z zaległą dekoracją klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 i wreszcie możemy powiedzieć, że poszatkowany przez koronawirusa ubiegły sezon oficjalnie się zakończył.

Przed nami kolejna edycja Bike Maratonu w Bielawie – sezon trwa w najlepsze!

Rok temu Bielawy w planie startów BM zabrakło i teraz czas to nadrobić. Góry Sowie to kolarska miejscówka z nieograniczonym potencjałem, a połączenie wakacji, Jeziora Bielawskiego i sowiogórskich bezdroży i wykrotów to doskonały przepis na prawdziwe MTB z nutką relaksu. Bielawa to dobry przystanek – i na wyścig, i na urlop. Albo na jedno i drugie w komplecie.

Sowiogórskie GIGA (prawie 80 km i prawie 3000 m w pionie) może zmęczyć już od samego patrzenia na profil trasy. Koronny dystans Bike Maratonu w Bielawie zawsze był wymagający, mocno selektywny, techniczny oraz wyczerpujący i skutecznie wytrącał oręż z ręki tym, którzy krytykowali rzekomy brak trudności i niski poziom „współczesnych” maratonów. 

Oferta Bike Maratonu pozwala więc nie tylko zmierzyć się z takim GIGA jak w Szklarskiej, Bielawie czy Kowarach, ale  daje też okazję aby zmniejszyć  nieco dawkę kolarskich doznań na dystansie MEGA (w Bielawie mamy  55 km i prawie 2000 m przewyższeń), pościgać się na dystansie CLASSIC (28 km i 840 m w pionie) lub zaliczyć towarzysko – rodzinny start na dystansie FUN (16 km, 450 m przewyższenia). 

MTB dla każdego? Dokładnie tak.

Zapisy online na start w Bielawie – jak przed każdym Bike Maratonem w tym roku – do czwartkowego wieczora. Po terminie, już na miejscu, w piątek od 17:00 do 20:00 i w dniu zawodów od 8:00.

Kolejna, po bielawskiej,  edycja Bike Maratonu odbędzie się 1 sierpnia w Obiszowie. Tu również miło będzie wrócić po rocznej przerwie i niektórzy pewnie chętnie odpoczną nieco od gór. Potem jednak wracamy w Karkonosze i Rudawy Janowickie – Bike Maraton w Kowarach zaplanowany jest na 14 sierpnia.

Zaglądajcie na: https://bikemaraton.com.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl