Nowy Targ Road Challenge- IV edycja już za tydzień.

Wyścig, którego ambasadorem jest najlepsza polska kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, organizowany jest dla amatorów w formie jak dla zawodowców. Będzie to już VI edycja wyścigu, który w opinii zawodników uznany jako najciekawszy wyścig etapowy w Polsce i stał się obowiązkowym punktem w kalendarzu najlepszych kolarzy amatorów w Polsce. Podczas 3-dniowej rywalizacji zawodnicy mogą spróbować wszystkiego co najlepsze w kolarstwie.

Każdy etap ma inną charakterystykę: czasówka, etap górski i na deser etap dla sprinterów. Start i meta każdego etapu zlokalizowane są w innej miejscowości.

Dodatkowo zawodnicy walczą na premiach o tytuł najlepszego górala i góralki, a najlepsze zespoły o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Trasy są poprowadzone malowniczymi terenami Podhala oraz Polskiego Spiszu. Przy okazji ostatniego etapu na asfaltowej bieżni wokół Stadionu ,,Koło" odbywają się rowerowe zawody dla dzieci, cieszące się dużym zainteresowaniem.   W związku z tym, że etapy ze startu wspólnego II i III są zaliczane do naszej klasyfikacji punktowej Classic Race, jest możliwość wystartowania tylko w sobotę, lub sobotę i niedzielę. A aby być uwzględnionym w klasyfikacji i walczyć o cenne nagrody trzeba pojechać 3 wyścigi i Fianał w Starachowicach 25 września 2021, a więc podczas NTRCH możecie zrobić 50% planu

Rywalizację podczas tegorocznej edycji Nowy Targ Road Challenge zaczniecie górską jazdą indywidualną na czas, którą rozpoczniecie i zakończycie na terenie malowniczej Gminy Ochotnica Dolna, która dołączyła do Partnerów Głównych i Współorganizatorów. To na tych terenach pierwsze swoje kroki stawiała nasza najlepsza kolarka szosowa- Katarzyna Niewiadoma, która już końcem lipca będzie walczyć o medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Trzymamy Kciuki! 

Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce i o ile wzdłuż potoku droga od Dunajca w kierunku Przełęczy Knurowskiej leniwie się wznosi przez prawie 20km, to po odbiciu w asfaltowe drogi w lewo i w prawo niejednokrotnie zaskoczą Was nigdzie indziej nie spotykane stromizny i zadacie sobie pytanie: Jak oni wylali tam asfalt??? Jednak Warto się wspiąć, aby zanotować na swoich licznikach wzniosy 20-39%, a ze szczytu podziwiać piękne widoki! Wracając do czasówki to będziecie startować z Ochotnicy Dolnej ze sceny na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury, następnie pojedziecie główną drogą, gdzie jest cały czas pod górkę, ale 1-4%, po 5,5km skręcicie w prawo w os. Jamne, gdzie przez kolejne 3km będzie trochę ciężej 4-7%, w ten sposób pokonacie 210 metrów z 405 przewyższenia, na deser zostanie Wam już TYLKO 1,5km wspinaczki, gdzie max. nachylenie dochodzi do 28% i średnim ok. 13%. Będzie ciężko, ale na plecach będziecie mieli piękny widok i zdjęcia z grymasem bólu będą piękne:-) W planie mieliśmy jeszcze dać Wam zjechać z tej górki i zakończyć ścianą płaczu na Skałce, ale w związku z problemami w zakupie odpowiedniego przełożenia, które nam zgłaszaliście, aby móc tam wyjechać podjęliśmy decyzję, że kończymy o 2km wcześniej. Logistycznie będzie też łatwiej, ponieważ najstromszy odcinek zjedziecie drugą drogą i spokojnie w ramach rozjazdu wrócicie do miejsca startu, gdzie będzie dekoracja zwycięzców i liderów wyścigu. Uwaga: Na końcowym podjeździe jest nowiutki asfalt, jednak ze względów proceduralnych na odcinku ok. 40metrów jest ubity szuter, ale na nachyleniu ok.4%, a więc nie ma ryzyka buksowania koła tylnego.  Zalecane przełożenie na ten etap to min. 36x 28 tył. Etap ten będzie rozgrywany o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

II etap- to już wyścig ze startu wspólnego w malowniczo położonym Dursztynie na terenie Gminy Nowy Targ.
Jednocześnie wyścig ten jest punktowany do naszego szosowego cyklu Classic Race, którego finał będzie 25 września w Starachowicach. Etap będzie bardzo widowiskowy, ponieważ zawodnicy kilkakrotnie będą przejeżdżać przez linię mety w Dursztynie, gdzie jednocześnie na każdej rundzie będą walczyć o punkty w klasyfikacji górskiej na najlepszego Górala Kotelnicy Białczańskiej. Podczas tego etapu Kobiety i Panowie z kat. M6 będą mieli do pokonania jedną rundę mniej niż pozostali, ale i tak będzie gdzie się zmęczyć (w sumie będzie do pokonania 7 podjazdów) :-) Poniżej link do trasy Kobiet i M6: www.strava.com/routes/2842637848201247858 pozostali Panowie pojadą pełny dystans czyli prawie 110km z przewyższeniem ok. 1700m i 9 podjazdami na trasie, link do trasy: www.strava.com/routes/2844720658412826094   Etap ten będzie rozgrywany o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Jednocześnie jest możliwość startu tylko w tym etapie, ponieważ jest on punktowany także do klasyfikacji Race, a dodatkowo osoby, które pojadą w sobotę mogą dokonać zgłoszenia do wyścigu niedzielnego, również punktowanego do Classic Race.

III etap- wyścig ze startu wspólnego ze startem z centrum Nowego Targu i metą usytuowaną na drodze rowerowej w Borze na tyłach dawnego zakładu Podhale. Ten etap mimo, że finisz będzie na płaskim odcinku, będzie bardzo emocjonujący, ponieważ jego trasa jest poprowadzona przez liczne górki otaczające Miasto Nowy Targ, które jest Partnerem Tytularnym i Współorganizatorem  wyścigu od samego początku. Podczas tego etapu walczycie o Puchar Burmistrza Nowego Targu.
Przekonacie się, że Nowy Targ i Podhale to idealne miejsce na zaplanowanie urozmaiconego obozu treningowego, a dodatkowo jest tutaj wiele dróg tylko dla rowerów, na których możecie bezpiecznie śmigać całymi Rodzinami. Podczas tego etapu wyłonieni zostaną zwycięzcy naszej etapówki i zakończymy 3 dniowe zmagania po podhalańskich i spiskich szosach uroczyście na płycie stadionu ,,Koło" przy Miejskiej Hali Lodowej tuż obok Parku Miejskiego. W trakcie Waszej rywalizacji na trasie, na stadionie będą rywalizowali najmłodsi adepci kolarstwa, tak więc jeśli wybieracie się z Rodziną to zapraszamy do udziału w zawodach dla Dzieci. Dodatkowo podczas tego etapu zawodnicy zdobywają punkty do naszej klasyfikacji Classic Race, gdzie czekają cenne nagrody dla zwycięzców. Jeśli ktoś nie może jechać całej etapówki, ale chce walczyć w klasyfikacji Classic Race, to warto wystartować w sobotę i niedzielę, bo oba wyścigi są oddzielnie punktowane do naszej szosowej klasyfikacji. Panie i Panowie z kat. M-6 także podczas tego etapu pojadą jedną rundę mniej, prosimy o zapoznanie się z trasą: 

www.strava.com/routes/2842300543570850556

pozostali bez taryfy ulgowej: www.strava.com/routes/2842301990363703164

Link do zapisów etapówki:  https://my.raceresult.com/163551/

Pod tym linkiem możecie zapisać swoje dzieci do wyścigu niedzielnego na stadionie: https://my.raceresult.com/174587/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl