​LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na zachodnie Mazowsze. Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do podwarszawskiej gminy Żabia Wola i odwiedził zabytkowy Pałac w Ojrzanowie. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie - mimo wakacji - stawiło się aż 550 miłośników dwóch kółek. To doskonały prognostyk przed drugą częścią sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2021, który do rywalizacji wróci w połowie sierpnia.

- Żabia Wola ma swój wyjątkowy urok i kolarski klimat - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Dodatkowym walorem jest Pałac w Ojrzanowie, a stąd tylko krok na rowerowe trasy w otulinie trzech rezerwatów na zachodnim Mazowszu. Po trzech ciężkich etapach z rzędu tym razem mieliśmy wyścigi sprinterskie, w których przede wszystkim liczyły się siła, wytrzymałość i szybkość.

Na dystansie MAX (45 km) wygrał Ernest Kurowski (Józefów), wyprzedzając Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków) i Artura Mioduszewskiego (Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Alicją Napiórą (KS Hurtap Łęczyca) i Iloną Bicką (Warszawa).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), finiszując przed Tomaszem Siewierskim i Marcinem Reszke (obaj z Vortune Equity Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Maria Orszulak (GKK Opty Mazowsze), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Barbarą Marcelewicz (Marceli Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wygrał Michał Błaszczyk (Warszawski Klub Kolarski), przed Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin) i Danielem Reesem (GKK Opty Mazowsze), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Kornelią Obrazińską (KS Sokół Serock). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed MCP Bike Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Grupą ANG i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed KS Sokół Serock i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Biccy, przed Wróblewskimi i Orszulakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli - pod honorowym patronatem Wójta Żabiej Woli - został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Pałacem w Ojrzanowie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

- Teraz czas na krótkie wakacje i przygotowania do drugiej części sezonu, która zapowiada się niezwykle interesująco - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - W sierpniu pojedziemy do Serocka, Ossowa i Marek. We wrześniu zorganizujemy Memoriał Stanisława Królaka na warszawskim Służewcu i kolejne etapy cyklu w Legionowie (tu dodatkowo Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT) oraz Otwocku (tu także Mistrzostwa Polski MTB Niesłyszących), a w październiku finał w warszawskim Wawrze.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl