​LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie

Gmina Perlejewo nad Bugiem. To miał być bardzo przyjemny i jeden z szybszych wyścigów w cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w przepięknym nadbużańskim klimacie. Tymczasem etap na Podlasiu okazał się absolutnie niezwykłym sprawdzianem kolarskich charakterów. Nieustannie padający deszcz sprawił, że rywalizacja w ekstremalnych warunkach zamieniła się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Wizytę w Perlejewie amatorzy na rowerach górskich na pewno zapamiętają na długo.

- Kolarze to wyjątkowi twardziele - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Kolejny raz udowodnili, że nawet najtrudniejsze przeszkody pogodowe nie są w stanie ich zatrzymać. Każdy kto wystartował w Perlejewie i dojechał do mety może czuć się prawdziwym zwycięzcą.

Jak na wakacyjny weekend i ekstremalnie trudne warunki do ścigania, to frekwencja robi wrażenie. Prawie 300 miłośników dwóch kółek stawiło się na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym we wsi Granne nad Bugiem. Jedyny etap poza Mazowszem w tegorocznym kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon przyciągnął też miłośników „Smaków Podlasia”. I było warto, bo na stołach w Kolarskim Miasteczku pojawiły się regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Perlejewo.

Na dystansie MAX (52 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Marcina Drzewieckiego (Loyalty Point Racing Team). Rywalizację kobiet zdominowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), za nią finiszowały Halina Grabarczyk (Warszawa) i Ewa Janowska (Patnet Team).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Tomasz Posadzy (Velmar Blachy Pruszyński Team), przed Mariuszem Demianiukiem (Grupa ANG) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). Wśród kobiet zwyciężyła Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Triumfował Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin) i Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w gronie dziewcząt wygrała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Gajewską i Aleksandrą Dzięcioł (obie z UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężyła Grupa ANG, przed Damovo Bike Team i Vortune Equity Bike Team, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Timbud Team i HPE-ESKOM. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej triumfowali Jedynakowie, przed Strąkami i Miąskiewiczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Wójt Gminy Perlejewo.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca na Mazowsze. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 11 lipca w Gminie Żabia Wola. Start i meta wyścigów znajdą się przy Pałacu w Ojrzanowie. Zapraszamy!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl