Tatra Cycling Events 2021.

Marki wyścigowej Tatra Cycling Events nie trzeba specjalnie przedstawiać czytelnikom. Większość z Was kojarzy zapewne od bardzo dobrej strony imprezy przygotowywane przez Cezarego Szafrańca wraz z grupą ludzi oddających swoje serce i dłonie do pracy nad imprezami. Pomijając aspekty związane z obostrzeniami narzucanymi w czasie zwiększonych zachorowań, skupimy się na aspekcie wyłącznie sportowym. Zespół czuwający nad budowaniem eventów postawił w tym roku na troszkę nowatorskie formy wyścigów i rajdów, oraz zaproponował środowisku amatorskiemu cykl imprez zapiętych klamrą w klasyfikacji generalnej całego sezonu. To pozwoli fanom imprez na południu Polski skierować przygotowania i plany właśnie na wyścigi sygnowane przez TCE. 

Podczas wyścigów będzie można skorzystać z pomocy technicznej i kół DtSwiss od Dystrybutora DT4 You 

Cykl noszący nazwę TCE Classic Race w swoim kalendarzu ma przygotowane 6 imprez, podczas których rywalizując będzie można zbierać punkty do klasyfikacji generalnej. Wymogiem ustalonym przez organizatora jest start w minimum czterech imprezach z cyklu, w tym obowiązkowy start w Europa Starachowice Race kończacym cykl. Po każdym kolejnym wyścigu lider i liderka cyklu beda ubierani w koszulki liderów, przygotowane specjalnie przez partnera cyklu markę Dmtex. Jak nas zapewnił Cezary Szafraniec, prowadzone są rozmowy na temat atrakcyjnych nagród dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, ale na dzień dzisiejszy są one słodką tajemnicą dla zawodników.

Cykl TCE Classic Race :

12 czerwca - Molo Osiek Race

26 czerwca - Marathon Tatry Race

16-18 lipca - 2 i 3 etap Nowy Targ Road Challenge

11 września - Tatra Road Race 

25 września - Europa Starachowice Race.

Dodatkowo drugim torem uwzględnione w kalendarzu wyscigów Komisji Masters przy Pzkol będa punktowane do challengu za cały sezon wyścigi w Osieku oraz Starachowicach. Prace nad imprezami idą już pełną parą, a sam okres wyścigowy ustalony jest na podstawie obserwacji poprzedniego sezonu, co pozwala mieć dużą dozę pewności zrealizowania w/g założeń wszystkich eventów.

Trwają cały czas zapisy do wszystkich wymienionych imprez, oraz innych eventów nie włączonych wskład całego cyklu. Więcej informacji, oraz przekierowanie do zapisów w wyścigach znajdziecie na stronie organizatora tutaj:  https://tatracyclingevents.com/wyscigio autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl