​Kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE

W dniach 12-13 czerwca czeka nas  prawdziwy kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE. W sobotę zawodnicy ścigać się będą w Grójcu, dzień później rywalizacja przeniesie się do Żychlina.

4. etap cyklu ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w Grójcu, miasto leżące 45 km na południe od Warszawy, na pograniczu Wysoczyzny Rawskiej i Równiny Warszawskiej to stały punkt w kalendarzu ŻTC BIKE RACE.  W Grójcu miała odbyć się inauguracja sezonu, ale plany te pokrzyżował koronawirus. Nie mniej zawody odbędą się tam w najbliższą sobotę na dobrze znanej kolarzom, trudnej technicznie 18 kilometrowej rundzie prowadzącej drogami technicznymi wzdłuż trasy S7 od miejscowości Skurów do miejscowości Józefów. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. 

– Zapraszamy wszystkich do Grójcu, gdzie jak zwykle zapowiadają się kolarskie emocje na najwyższym poziomie. Trudna trasa sprawia, że z pewnością nie zabraknie spektakularnych ucieczek i walki do samej kreski. Do zobaczenia w Grójcu! – zaprasza do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Dzień później piąty etap rozegrany zostanie w Żychlinie, w przeciwieństwie do Grójca to nowy punkt na mapie cyklu ŻTC BIKE RACE. Żychlin od lat znany jest z obecności na swoim terenie firm z branży elektromaszynowej, które w latach 20. i 50. XX wieku, miały największy wpływ na rozwój miasta. Od tego weekendu znany będzie również z kolarskiej rywalizacji najlepszych amatorów w Polsce. Runda wynosi 27 km, start nastąpi z ulicy Waryńskiego przy Stadionie Miejskim. Po starcie skręt w lewo w ulicę Narutowicza. Następnie w lewo w ulicę Szkolną i Śleszynek i Białą do Śleszyna. Następnie przez Janów Grzybowski do Zalesia, gdzie w lewo i dalej przez Grzybów Dolny, Tretki, Kruki do Kaczkowizny. Po skręcie w lewo w kierunku Żychlina prosto do Woli Popowej, gdzie skręt w lewo z Łukasińskiego w ulicę Budzińską i w prawo w ulicę Żeromskiego. Z Żeromskiego w lewo w ulicę Dąbrowskiego i w prawo w Waryńskiego, gdzie zlokalizowana będzie meta.

W Żychlinie kolarską rywalizację poprzedzi ta biegowa w ramach Żychlin W BIEGU. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 lub 10 kilometrów.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl