Dwa tygodnie do Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport – RAWA MAZOWIECKA 2021

Dwa tygodnie pozostały do najważniejszej kolarskiej imprezy dla amatorów Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego.

Rawa Mazowiecka to miejsce sprzyjające kolarstwu - centralna Polska. Świetny dojazd na miejsce – najlepiej S8, od węzła Rawa Mazowiecka Południe do bazy zawodów pozostaje około 400m. Organizacja imprezy pozwala na swobodny wjazd i wyjazd z zawodów w trakcie ich trwania. Trasa wyścigu nie koliduje z dojazdem.

Dla każdej kategorii wiekowej przygotowany będzie inny dystans. Aby to było możliwe, trasę przygotowano w postaci dwóch rund (37km i 28km). Mniejsza runda zawiera się w większej. Kolarze pokonują je wielokrotnie, każdorazowo przejeżdżając przez linie mety. Pozwala to kibicom na oglądanie uczestników w akcji. W rejonie mety zorganizowany profesjonalny komentarz, który przybliży stan wyścigu oraz poda nazwiska przejeżdżających kolarzy.

Uczestnicy startować kategoriami wiekowymi w oddzielnych peletonach. Jedynie kobiety startują razem w jednym peletonie, ale każda kobieca kategoria będzie oznakowana innym kolorem, tak by wszyscy wiedzieli kto z kim rywalizuje. Wszystkie grupy będą pilotowane pojazdami organizatora. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów pieczę sprawować będą sędziowie PZKol. Z każdym peletonem pojedzie wóz sędziowski.

Sama trasa została poprowadzona przez malownicze okolice Rawy Mazowieckiej. Wykorzystany został fakt, że okolice te obfitują w pofałdowania terenu związane z morenami zlodowacenia środkowopolskiego. Kilka podjazdów i zjazdów przemnożone przez liczbę pokonywanych rund, powodują, że trasa jest selektywna. Płaskie odcinki na odkrytym terenie, w wypadku pojawienia się wiatru, pozwolą na ataki i rozrywanie grupy. Finisz po ponad kilometrowej prostej premiuje sprinterów, o ile dojadą w czołowych partiach peletonu, dogodnych do zastosowania ich specjalności.

Mistrzostwa zostaną zorganizowane jako jednodniowe ściganie. 

– To nasza autorska propozycja. Pierwszy raz zastosowana w Serocku w 2017 roku. Pozwala to na spotkanie uczestników ze wszystkich kategorii wiekowych razem, jednego dnia. Zadbaliśmy o miejsce gdzie, poza samą rywalizacją sportową, będzie można wymieniać poglądy i kibicować pozostałym uczestnikom. W rejonie startu-mety zostaną zorganizowane ogródki pod parasolami. Wszystkich uczestników zapraszamy na kiełbaskę z grilla, a bardziej wybredni smakosze będą mogli skorzystać z bardziej wyrafinowanych smakołyków. Strefa parasolowa jest umieszczona w zasięgu komentarza i informacji o przebiegu zmagań – zachęca do udziału w imprezie jej dyrektor, Wojciech Pawelec.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl