JBG-2 Pressingowa Petarda Jastrzębie-Zdrój Puchar Polski MTB XC - komentarze postartowe

HANKUS PIOTR Młodzik 

Puchar Polski w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się na trasie bardzo technicznej a stała się jeszcze trudniejsza przez deszcz który padał dzień wcześniej. Mokre korzenie, śliskie podjazdy i zjazdy, wszystkie trawersy na moim wyścigu były praktycznie nie do przejechania. Na starcie ruszyłem z 3 sektora i niestety zablokowało mi się koło, byłem trochę zły ale pojechałem dalej i zająłem 12 miejsce. 

TATIANA GROMADA Juniorka Młodsza
Swój start mogę zdecydowanie zaliczyć do udanych. Do pokonania miałam 1 rundę rozbiegową i 2 pełne. Po gwizdku sędziego wjechałam do lasu na drugiej pozycji bo, wiedziałam, że muszę się trzymać czołówki - inaczej zostanę przyblokowana, a dziewczyny z przodu zdążą odjechać. Warunki na trasie były bardzo wymagające, ponieważ przez deszcz strome podjazdy i zjazdy zamieniły się w błotne lodowisko. Ten kto wykazywał się sprytem, lub po prostu miał kolce w butach (czego mi brakowało) zostawił rywali z tyłu. Już pod koniec okrążenia wyszłam na prowadzenie i starałam się uciekać w trudnych technicznie miejscach. Przewagę pomógł mi zrobić jeden charakterystyczny zjazd, który jako jedna z niewielu kobiet zjechałam zamiast zbiec. Na finałowej rundzie już mi się to nie udało, ponieważ wolałam uniknąć wypadku z zawodniczką z elity która akurat tam leżała. Dużo straciłam pokonując ten element z buta, ale dalej miałam przewagę nad drugą zawodniczką. Potem ze wskazówkami trenera Bogdana Czarnoty bezpiecznie utrzymałam 1 pozycję, starając się nie popełniać głupich błędów. Myślę, że na tym wyścigu wykazały się osoby obyte z błotem i te co najwięcej przejechały na rowerze, zamiast biegać. Ja osobiście bardzo lubię takie warunki, więc trasa mi się podobała i dobrze się na niej czułam. 

BENIAMIN DĄBROWSKI Junior Młodszy
To nie był mój dzień .13 miejsce mnie nie satysfakcjonuje. W ostatnich tygodniach zanotowałem spadek formy. Mimo to nie załamuje się. Jak to Michael Jordan powiedział "Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi." Tak więc biorę się ostro do roboty.

KSAWIER Garnek Junior Młodszy
Jestem bardzo zadowolony z mojego ostatniego startu w Jastrzębiu-Zdroju na 3 edycji Pucharu Polski MTB XCO. Trasa na objeździe nie była zbyt ciężka. W dniu zawodów trasa się zmieniła z powodu deszczów - była cięższa fizycznie i technicznie. Od startu wraz z kolegą powiększyliśmy przewagę nad rywalami. Na drugim okrążeniu wyszedłem na prowadzenie. Po ciągłych próbach atakowania, wreszcie udało mi się uciec. Do mety dojechałem na bezpiecznym 1. miejscu. 

KATARZYNA PRASZCZAŁEK Juniorka
Sobotnie ściganie na Pucharze Polski w Jastrzębiu-Zdroju mogę zaliczyć do całkiem udanych. Coraz pewniej czuję się jeżdżąc w błotnistych warunkach, a takie i tym razem czekały na zawodników. Praktycznie cały wyścig przejechałam na 2 pozycji, co chwila zmniejszając lub zwiększając stratę do pierwszej zawodniczki. Przed wjazdem na ostatnie okrążenie były to tylko 4s, ale przez pewien ześlizg podczas próby "wdrapania" się na górkę straciłam dużo cennego czasu. Tego dnia zdecydowanie przydałyby się kolce w butach. Cieszy mnie natomiast fakt, że całkiem dobrze radziłam sobie na zjazdach i to tam najwięcej odrabiałam. Linię mety przekroczyłam jako 2 juniorka. Teraz wyczekuję wyścigu "na sucho" i mam nadzieję, że to będzie już ten najbliższy - w Wałbrzychu. 

MAKS WIŚNIOWSKI Junior
Na trasie w Jastrzębiu miałem okazję ścigać się już w zeszłym roku, dodatkowo dla przypomnienia na trasę wybrałem się w środę, gdzie całkiem przypadkiem spotkaliśmy się z „młodszą” częścią naszej ekipy i udało zrobić się fajny trening. Było sucho i dało się jechać wszystko, jednak wszyscy znali prognozę, w sobotę można się było spodziewać ślizgawki. Start mieliśmy krótko po elicie, do tego bardzo mocne tempo spowodowało, że szybko kategorie się wymieszały. Stawka dość szybko się poukładała i rozciągnęła, a ja wylądowałem na 3 pozycji widząc daleko przed sobą Mateusza Szyszko i czując na plecach oddech Mateusza Maleszki. Samopoczucie w porządku czułem rezerwy. Na czwartej rundzie udało się dogonić Mateusza, postanowiłem zaatakować i odjechać na kilkanaście sekund. Ostatnie okrążenie to samotna jazda i powiększanie przewagi nad 3 zawodnikiem. To był ten dzień kiedy wszystko się zgrało, nie popełniłem większych błędów, sprzęt działał perfekcyjnie, a ja nareszcie mogłem pokazać na co mnie stać. Nasz team w drużynówce również poprawił wynik stając na najwyższym stopniu podium; w drużynie siła. Wspomniana ślizgawka w kluczowych momentach, zamieniła się błotny armagedon (polecam obejrzeć na relacjach), pozostaje życzyć powrotu do zdrowia poszkodowanym. 

KRZYSZTOF KLIMEK Junior
Puchar Polski MTB w Jastrzębiu Zdroju kończę na pierwszym miejscu. Juniorzy startowali razem z elitą mężczyzn, a w zasadzie to po elicie mężczyzn, więc na trasie było dużo wyprzedzania i było dość ciasno. Po nie najlepszym starcie musiałem nadrobić kilka pozycji, i już jechałem w czołówce. Na drugie rundzie odjechalem od rywali i dalej jechałem już z zawodnikami elity, a głównie z Piotrem Śliwińskim. Cieszę się z wyniku i z tego że moja forma była znacznie lepsza niż tydzień temu w Białymstoku. 

MILENA DRELAK Elita K/U23
Z Pucharu Polski w Jastrzębie Zdroju wracam z pierwszym zwycięstwem w kategorii U23 i srebrnym medalem w elicie kobiet. Po nocnych opadach, trasa w niektórych miejscach bardzo ciężka do przejechania, ale nie niemożliwa. Wiedziałam, że po starcie muszę wysunąć się na początek stawki, żeby mieć szansę na przejechanie błotnistego odcinka. Sam start nie poszedł śpiewająco, ale jeszcze przed singlami znalazłam się na 2 miejscu (w elicie kobiet). Przejechałam okrążenie na kole zwyciężczyni, ale jej tempo okazało się za mocne i resztę wyścigu jechałam już sama. Dzięki wszystkim za wsparcie i kibicowanie podczas zmagań.

ZUZANNA KRZYSTAŁA Elita K
Piątkowy objazd trasy pozytywnie mnie nastawił do rywalizacji. Trasa techniczna ale w suchych warunkach naprawdę mi się spodobała. Niestety nocna ulewa diametralnie zmieniła sytuacjęwwielukluczowychmomentach. Popierwszejrundziezajęłam4pozycję,mającw zasięgu wzroku 3 miejsce. Niestety brak płynnej jazdy, wiele błędów, ślizgające się buty skutecznie wybijały mnie z rytmu i skutkowały powiększaniem się straty do podium. Żałuję, że nie zaryzykowałam i nie spróbowałam zjechać i podjechać najtrudniejszego błotnego zjazdu i podjazu. Wiele walk o miejsca, właśnie tam się rozegrało. Moja zła taktyka kosztowała mnie zbyt wiele sił, za co zapłaciłam na niedzielnym wyścigu. 

PIOTREK ŚLIWIŃSKI Elita/U23
Trasę w Jastrzębiu-Zdroju po treningach zakwalifikowałem do tych łatwiejszych, niestety ten sam scenariusz w tym roku powtarza się co tydzień – ulewa w nocy przed zawodami. Wszystkie strome podjazdy z glinianym podłożem znajdowały się w lesie, więc trasa pozostawała mokra przez cały dzień. Dopóki przemieszczałem się na rowerze, utrzymywałem niezłe tempo. Niestety, gdy zachodziła potrzeba podbiegania, ponosiłem ogromne straty – należało przed wyścigiem wkręcić kolce do butów (czego nie zrobiłem), które umożliwiłyby wbicie buta w śliską jak lód glinę. Nogi zmęczone walką o przyczepność na każdym kroku nie współpracowały w decydującej fazie rywalizacji, w głowie także pojawiało się zmęczenie brakiem płynności jazdy i drobnymi błędami. Zdecydowanie był to wyścig który najwięcej mnie nauczył w perspektywie kilku ostatnich miesięcy i myślę że pozwoli mi wiele zyskać w podobnych warunkach w przyszłości. 

BOGDAN CZARNOTA Masters 2
Mamy za sobą bardzo udany i intensywny weekend. Puchar Polski w Jastrzębiu-Zdroju był w sobotę. Do startu wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani co potwierdziły wyniki. Trasę znaliśmy wszyscy bardzo dobrze a warunki jakie na niej panowały (śliskie korzenie kamienie czy błoto odpowiadały prawie wszystkim. Wygląda na to, że dyspozycja moich zawodników jest coraz lepsza. Kilka zwycięstw to potwierdza.

WYNIKI: 

12 Miejsce Młodzik - Hankus Piotr 
1 Miejsce Juniorka Młodsza - Tatiana Gromada 
1 Miejsce Junior Młodszy - Ksawier Garnek 
11 Miejsce Junior Młodszy - Beniamin Dąbrowski 
2 Miejsce Juniorka - Kasia Praszczałek 
1 Miejsce Junior - Krzysztof Klimek 
2 Miejsce Junior - Maksymilian Wiśniowski 
2 Miejsce Elita/ 1 Miejsce U23 - Milena Drelak 
4 Miejsce Elita - Zuzanna Krzystała 
1 Miejsce Masters 2 - Bogdan Czarnota 
21 Miejsce Elita/ 9 U23 - Piotr Śliwiński 
35 Miejsce Elita/ 20 Miejsce U23 - Mateusz Drabik


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl