Pirelli z nową serią opon P Zero. Race i Road.

Cztery lata po wprowadzeniu na rynek pierwszej opony P ZERO Velo, która wyznaczyła powrót Pirelli do świata kolarstwa, firma przedstawia nową rodzinę opon, które zastąpią obecną. Skomponowane ulepszenia  jeszcze bardziej zwiększą osiągi opon i pozwolą wyodrębnić je zdecydowanie na tle całego segmentu tego rynku. 

Mediolan, Włochy - 15 marca 2021 r. Pirelli ogłosiło pojawienie się na rynku nowej rodziny opon noszących nazwę P ZERO TM. P ZERO Race to produkt zaprojektowany z myślą o czystych wyścigowych osiągach, oraz P ZERO Road, jako alternatywa dla tych, którzy szukają wszechstronnej opony, bardziej nastawionej na trwałość. Nowe opony mają za zadanie przejąć rolę prawdziwego bestsellera: P ZERO Velo, protoplasty tej gamy, pierwszej opony szosowej Pirelli, wprowadzonej na rynek w czerwcu 2017 roku. Zastąpienie, które jest świadomym wyborem, świadczącym o ewolucji roli Pirelli w kolarstwie: w ciągu zaledwie czterech lat, gdzie  P ZERO Velo stała się punktem odniesienia, docenionym i nagrodzonym w różnych niezależnych testach, jak również przez niezależnych ekspertów, niezależne testy, oraz świadomy wybór wielu entuzjastów na całym świecie. Obecnie, gama szosowych opon  Pirelli została odnowiona w celu zaoferowania jeszcze lepszej przyczepności, mniejszych oporów toczenia i udoskonalonej jakości. Jednym z ważniejszych celów jakie inżynierowie Pirelli sobie wyznaczyli był również komfort użytkownika. Ponadto, została ona dostosowana do do nowych standardów w tym sektorze opon. 

P ZERO RACE: OPONA ZAPEWNIAJĄCA MAKSYMALNE OSIĄGI

Pojawia się chronologicznie po P ZERO Race TLR i Race TLR SL, ze względu na popyt na rynku - który obecnie zmierza w tym kierunku ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na opony w systemie bezdętkowym. Z punktu widzenia konstrukcji bieżnika, opona jest identyczna z wersją Tubeless Ready o tej samej nazwie, podobnie jak mieszanka gumy, którą Pirelli zastosowało do jej produkcji. P ZERO Race jest wykonana z nowej mieszanki SmartEVO. Wykorzystano również ponad 110-letnią tradycję Pirelli w sportach motorowych, Pirelli opracowało trójskładnikową mieszankę funkcjonalnych polimerów o "inteligentnej" charakterystyce zachowania. które są podstawą wyjątkowych właściwości SmartEVO. Każdy z trzech polimerów zapewnia specyficzne osiągi, gwarantując doskonałą równowagę pomiędzy przeciwstawnych cech, takich jak przyczepność i toczenie. Rezultat? Lepsza przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach oraz bardzo niskie opory toczenia, co przekłada się na płynność i łatwość prowadzenia. Ta wysokowydajna mieszanka została już przetestowana przez czołowe zespoły World Tour, których partnerem jest Pirelli: AG2R Citroën, TREK-Segafredo i Team BikeExchange. Całkowicie nowa jest jednak konstrukcja osłonki, wykonanej z nylonu 120 TPI, przeznaczonej do użytku z dętką. Opona P ZERO Race została dostosowana do nowych standardów obręczy ETRTO 19c (rozmiar kanału wewnętrznego). W rezultacie, każdy rozmiar opon P ZERO Race ma szerszy bieżnik niż odpowiadająca mu opona z poprzedniej serii P ZERO Velo.  W osnowie zastosowano również szerszy pas ochronny TechBelt Road. Jest to dodatkowa warstwa tkaniny aramidowej pod mieszanką gumową, która zwiększa ochronę przed przebiciem w różnych warunkach użytkowania. Opony dostępne są w rozmiarach 24, 26, 28 i 30 mm, w kolorze czarnym lub z bokami z parakauczuku (Classic), P ZERO Race będzie wkrótce dostępna również w wersji Colour Edition (żółtej, czerwonej lub białej). Ta opona o wysokich osiągach, przeznaczona do wyścigów i długich dystansów, sprawdzi się na różnych nawierzchniach, zarówno suchych, jak i mokrych, dzięki wyjątkowej przyczepności chemicznej, od wiosny do późnej jesieni. Nowa opona jest dostępna w najlepszych sklepach rowerowych i online, w cenie 59,90 €. 

P ZERO ROAD: WSZECHSTRONNE OSIĄGI

Uzupełniając nową gamę, opona klinkierowa P ZERO Road jest ukierunkowana na trwałość, bez  uszczerbku dla oporów toczenia i komfortu. Opracowana jako opona wielozadaniowa, ta wszechstronna guma jest również przystosowana do nowego typu obręczy. P ZERO Road różni się od wersji Race wzorem bieżnika, z bliższymi i dłuższymi rowkami, oraz składem mieszanki EVO Compound, co czyni ją bardziej wszechstronną oponą. Ta nowa opona oferuje niskie opory toczenia, doskonałą przyczepność, wysoki komfort i przede wszystkim trwałość. P ZERO Road jest dostępna w kolorze czarnym, w rozmiarach 24, 26, 28 mm, w cenie 39,90 €. Nowa konstrukcja osnowy opon z rodziny P ZERO sprawia, że istotne jest stosowanie zalecanego ciśnienia i odpowiednich obręczy. Z tego powodu w całej swojej literaturze, w Internecie i na na opakowaniach nowych opon P ZERO Race i P ZERO Road, Pirelli podaje szczegółowe i precyzyjne wskazówki dotyczące zarówno rzeczywistych wymiarów w odniesieniu do obręczy, jak i zalecanego ciśnienia powietrza w zależności od zastosowanego kanału obręczy i wagi rowerzysty. 

Więcej informacji: velo.pirelli.com


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl